נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

"מקום בגן עדן", סרטו החדש של יוסי מדמוני, התקבל לפסטיבל הסרטים הבינלאומי קרלובי וארי, הנחשב לאחד מפסטיבלי הקולנוע היוקרתיים באירופה. הסרט יוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל הצ'כי שייפתח ב-28 בחודש, ויתמודד בתחרות הרשמית שלו. סרטו הקודם של מדמוני, "בוקר טוב מר פידלמן", זכה לפני שנתיים בפרס הסרט הטוב ביותר באותו פסטיבל.

עלילת הסרט, לפי תסריט שכתב מדמוני, מבוססת על כך שההלכה היהודית מאפשרת לאדם אחד לקנות את מקומו של אדם אחר בגן עדן. הסרט מספר על קצין מבטיח בראשית ימיה של מדינת ישראל, החוזר מפעולה מבצעית מוצלחת, ומכיוון שהוא רעב במיוחד, הוא מקבל את ההצעה המגוחכת של עוזר הטבח הדתי בבסיס שלו: שקשוקה טעימה בתמורה למקומו בגן עדן. 40 שנה לאחר מכן, בנו של אותו קצין, חוזר בתשובה, יוצא לחפש את אותו טבח, בתקווה שיצליח לבטל את החוזה, להציל את אביו מגיהינום ואולי גם למצוא מנוחה לנפשו שלו.

מתוך "מקום בגן עדן". הכל בשביל שקשוקהצילום: רן מנדלסון

בסרט מככב אלון אבוטבול, ולצדו משחקים רותם זיסמן, יוסי פולק, גבי עמרני, תום גרציאני, קרן ברגר, סשה אגרונוב, מיכאל אלוני ורונית יודקביץ'. הפיקו את הסרט דוד מנדיל, לאון אדרי ומשה אדרי, בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, ערוץ 10, המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים, קרן אבי חי ומפעל הפיס.

בראש חבר השופטים של הפסטיבל תעמוד השנה הבמאית הפולנייה אניישקה הולנד ("באפילה"). הפסטיבל הצ'כי גם יעניק השנה פרס מיוחד על תרומה לעולם הקולנוע לבמאי האמריקאי אוליבר סטון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ