פסטיבל אקולנוע מציג: סרטים בלב ים

האירוע המרכזי בפסטיבל, שיוקדש השנה לשמירה על הים התיכון, יכלול הקרנה של סרט מול חופי הרצליה, על מסך שייתלה ממנוף ספינת מחקר ימי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

פסטיבל אקולנוע לסרטים בנושאי סביבה וקיימות, שייפתח ביום שישי, יתקיים השנה בסימן השמירה על הים התיכון וחופיו. האירוע המרכזי של הפסטיבל יתקיים במוצאי שבת במרינה בהרצליה, שם ייתלה מסך ענק ממנוף ספינת מחקר ימי, ועליו יוקרן הסרט התיעודי "כוכב הלכת אוקיינוס" (צרפת, 2012). האירוע יתקיים ב-8 ביוני, שעליו הכריז האו"ם כיום הים והאוקיינוסים הבינלאומי.

"כוכב הלכת אוקיינוס", שביימו אן ארטוס־ברטראן ומייקל פיטיו, מבוסס על צילומים יוצאי דופן שצולמו בחלקם במעמקי הים ובחלקם מהאוויר, ועוסק בתפקידם החשוב של האוקיינוסים במערכת האקולוגית של כדור הארץ, בקשר העמוק בינם לבין המין האנושי, בשאלת האחריות על השטחים שבלב ים וכן באתגרים שיזמן העתיד בתחום זה. לצד ההקרנה תתקיים הופעה של "Old Man River", וייערך דיון בנושא הסרט בהשתתפות הצלם התת־מימי זיגי לבנת והמאייר ג'ים טומיי, יוצר רצועת הקומיקס "הלגונה של שרמן". הכניסה לאירוע חופשית.

סרט הפתיחה של הפסטיבל, שיוקרן ביום שישי באורלנדו סינמה בתל אביב, הוא "רבולושן" (קנדה, 2012) שבו יוצא הבמאי והצלם התת־מימי רוב סטיוארט למבצע להצלת החיים על פני כדור הארץ מפני אסונות אקלימיים הצפויים להתרחש, אם לא תשנה האנושות את הרגליה. במסע העובר ב-15 מדינות הוא מגלה את האיומים הממשיים המסכנים את האנושות, את הגורמים להם, וכמה דרכים אפשריות לפתרון. הסרט זכה במקום השלישי בקרב סרטי התעודה חביבי הקהל בפסטיבל טורונטו האחרון. את הקרנות הסרטים השונים בפסטיבל, שכולם יעסקו בנושאים אקולוגייים, ילוו שיחות עם יוצרים ופעיליים סביבתיים. אירועי הפסטיבל יתקיימו בתל אביב, בהרצליה, בחיפה ובירושלים עד ה-15 לחודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ