החלו צילומי סרט חדש של שירה גפן

בסרט מככבות השחקניות שרה אדלר וסמירה סרייה והצילומים יתקיימו בעיקר בירושלים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

צילומי סרטה החדש של התסריטאית והבמאית שירה גפן, "בורג", החלו ביום חמישי האחרון בירושלים. בסרט מככבות השחקניות שרה אדלר ("מדוזות", "שנת אפס") וסמירה סרייה ("30 שקל לשעה"), והצילומים יתקיימו בעיקר בירושלים.

עלילת הסרט מספרת על שתי נשים, אחת ישראלית (אדלר) והשנייה פלסטינית (סרייה), החיות באותה סביבה אך בשני קצוות שונים. אפרת איבדה את עצמה יחד עם התהילה שבאה לה בזכות הפרסונה האמנותית שאימצה לעצמה, ולכן בתוך כל השפע, היא שוקעת לתחושה של חידלון. ואילו נאדין חפצת חיים, אך חיוניותה נקברת תחת החיים הקשים במחנה הפליטים שבו היא גרה. טעות אנוש גורמת לשתי הנשים להתחלף, וכל אחת מהן מוצאת את עצמה חיה בעולמה של האחרת, בצדו האחר של הגבול. ההחלפה מובילה אותן להעז ולגעת בכמיהה האמיתית שלהן, שאליה לא הצליחו להתחבר בעולמן הקודם.

לצדן של אדלר וסרייה משחקים גם דוראד לידאווי, זיעד בכרי, נעמה שוהם, רבקה נוימן, הנרי דויד ורועי כפרי. את הסרט מצלם זיו ברקוביץ' ("לא בתל אביב", "אנטארקטיקה"), ומפיקים דוד מנדיל , משה אדרי, לאון אדרי וקרן מיכאל, בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, ערוץ 10, המיזם לקולנוע וטלויזיה בירושלים והקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה.

"בורג" יהיה סרטה השני באורך מלא של גפן, שב 2007 יצרה יחד עם בן זוגה, הסופר אתגר קרת, את הסרט "מדוזות" – סרט שזיכה את שניהם בפרס מצלמת הזהב היוקרתי בפסטיבל קאן, המוענק לבמאים שמציגים בפסטיבל הצרפתי את סרטם הראשון. נוסף על עיסוקה בקולנוע, גפן, ילידת 1971, היא גם מחזאית, במאית תיאטרון, סופרת ילדים ושחקנית. בין היתר, כתבה וביימה את הצגות הילדים "הלב שנעלב" ו"החתונה האחרונה", ואת ספרי הילדים "לילה בלי ירח", "בלונה" ו"לילה טוב מפלצת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ