מחווה לאחים טביאני בסינמטקים בישראל

המחווה תיערך לרגל יציאתו לאקרנים של קיסר חייב למות, סרטם האחרון של ויטוריו ופאולו טביאני. בין היתר, יוקרנו סרטיהם העוסקים בהיסטוריה הפוליטית של איטליה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

לרגל יציאתו הקרובה לבתי הקולנוע בישראל של "קיסר חייב למות", סרטם האחרון של האחים ויטוריו ופאולו טביאני, זוכה פרס דוב הזהב בפסטיבל ברלין בשנה שעברה, יערכו הסינמטקים בתל אביב, חיפה וירושלים מחווה לצמד הבמאים האיטלקים. מבחר מסרטי האחים שנוצרו ב-50 השנים האחרונות יוקרנו במסגרת המחווה, שתחל ב-6 ביולי ותימשך עד סוף החודש.

האחים טביאני כותבים יחד את סרטיהם וגם מביימים יחד. חלק מסרטיהם דנים בהיסטוריה הפוליטית האיטלקית במאות האחרונות, ומדגישים שוב ושוב את מאבקם של היחיד והקולקטיב נגד הדיכוי, האכזריות והאי־צדק החברתי. כך, למשל, "אלונזנפאן" (1973), "פדרה פדרונה" (1977), "הלילה של סאן לורנצו" (1982) ו"פיורילה" (1993), שיוצגו במחווה בסינמטקים.

עוד יוקרנו סרטיהם "קאוס" (1984), על פי סיפוריו של לואיג'י פיראנדלו; "השמש זורחת גם בלילה" (1989), על פי סיפורו של לב טולסטוי; "כוח משיכה" (1996), שהוא עיבוד קולנועי לספרו של גתה; "האחו" (1979), שהיה סרטה הראשון של איזבלה רוסליני הצעירה; ו"בוקר טוב בבילוניה" (1987), שעלילתו מתרחשת בהוליווד. סרט זה סימן את תחילת ניסיונם של האחים לחרוג מדי פעם אל מעבר לגבולות המולדת והפוליטיקה.

מתוך "קיסר חייב למות"צילום: אומברטו מונטריאולי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ