אירוע השקה לפורום מבקרי הקולנוע בישראל

באירוע שיתקיים בשבת (6.7) בסינמטק ירושלים, יתארחו בין היתר מבקר הקולנוע של ה"לוס אנג'לס טיימס", קנת טוראן והבמאי הישראלי אבי נשר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"פורום מבקרי הקולנוע בישראל" שהוקם לפני כשבועיים יקיים בפסטיבל ירושלים אירוע השקה, שבו ידון פאנל בנושא "Frenemies: יחסי אהבה-שנאה בין מבקרים ובמאים". באירוע שיתקיים בשבת (6.7) בסינמטק ירושלים, יתארחו בין היתר מבקר הקולנוע של ה"לוס אנג'לס טיימס", קנת טוראן והבמאי הישראלי אבי נשר ("פלאות"), שידונו על מערכת היחסים המורכבת והסוערת לעתים בין יוצרים למבקרים. האירוע יהיה פתוח לציבור הרחב.

הפורום הוקם כתא מבקרים תחת "ארגון העיתונאים בישראל", במטרה לקדם ולפתח את שיח הקולנוע ותרבות הקולנוע בישראל, מתוך סולידריות עם מבקרי הקולנוע ברחבי העולם. הוא מאגד מבקרים וכתבי קולנוע מכלי תקשורת שונים, ובין המטרות שהפורום הציב לעצמו: לקדם ולהרחיב את הרעיון של קולנוע כאמצעי לביטוי אמנותי ולחינוך תרבותי; לקדם את השיח סביב הקולנוע הישראלי ואת מעמדו בישראל ובעולם; ולשמור על החופש ועל האתיקה של ביקורת הקולנוע ועיתונאות הקולנוע.

המבקר פבלו אוטין מכהן כיו"ר זמני של הפורום. "הקמתו של ארגון מקצועי ופעיל למבקרי הקולנוע בישראל היא צעד מתבקש לאור המגמות שעוברות על מקצוע העיתונות, ובהן שקיעתה של העיתונות המודפסת, צמיחתם של בלוגרים ומבקרים מקצועיים הכותבים באינטרנט והצורך להתאגד על מנת להבטיח את זכויותיהם של המבקרים ולפעול למען התמקצעותו והתרחבתו של התחום", אומר אוטין. "אך בעיקר יש חשיבות בקידום מעמדו של השיח הרציני והמעמיק בארץ בתוך תעשיות קולנוע, טלוויזיה ומדיה חדשה פורחות, הזקוקות להתייחסות רצינית וחשיבה מורכבת עליהן".

בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים שננעל השבוע בתל אביב, בחר צוות שופטים שכלל שלושה מחברי הפורום בסרט מצטיין מבין סרטי התחרות הישראלית – "בבגה" בבימוי גן דה לנגה - והעניק לו פרס מטעם הפורום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ