האנימטור רוני אורן יקבל את אות יקיר פסטיבל אנימיקס

אורן עוסק באנימציה מאז 1975, ויצר לאורך השנים יותר מ500 סרטונים וסדרות טלוויזיה, שהוקרנו ביותר מ80 מדינות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אמן הפלסטלינה והאנימטור הישראלי רוני אורן יקבל השנה את אות יקיר פסטיבל "אנימיקס" - הפסטיבל לאנימציה, קומיקס וקריקטורה שייפתח ב–9 באוגוסט בסינמטק ת"א ויימשך חמישה ימים. בפסטיבל יתקיימו מפגשים, סדנאות, כיתות אמן והרצאות בנושאים שונים, פעילויות לילדים ויריד קומיקס, וכן יוקרנו סרטי אנימציה מסוגים שונים, לילדים ולמבוגרים.

אורן עוסק באנימציה מאז 1975, ויצר לאורך השנים יותר מ–500 סרטונים וסדרות טלוויזיה, שהוקרנו ביותר מ–80 מדינות. כמו כן, הוא הפיק 86 סרטונים לסדרת "רחוב סומסום" הישראלית, אייר יותר מ–25 ספרי ילדים וזכה בפרס נחום גוטמן לאיור. אורן יעביר בפסטיבל סדנאות אנימציה ופיסול בפלסטלינה לקהל הרחב.

בתחום הקריקטורה והקומיקס, תוצג בפסטיבל תערוכת קריקטורות ראשונה מסוגה, הדנה בעיתונות הכתובה בישראל ובמצבה, ויתקיימו סדנאות והרצאות בנושאים שונים – ובין היתר על פריחתו של הקומיקס במדינות ערב ועל מהפכת המגדר בקומיקס וגיבורי־על שיצאו מהארון. מחווה חגיגית תוקדש לציון 50 שנה ל"הציור השבועי לילד" - המדור השבועי של ג'קי (יהושע) ג'קסון המפורסם ב"ידיעות אחרונות" החל מ–1963, וכבכל שנה יתקיים "שוקומיקס" ברחבת הסינמטק ובו יימכרו כותרי קומיקס של אמנים ישראלים.

תוכנית אנימציה מיוחדת תוקדש השנה לנושא השואה. לאחר שבמשך עשרות שנים נמנעה האנימציה מעיסוק בשואה, החל בשנים האחרונות גל חדש של סרטים בנושא זה, הנוצרים על ידי בני הדור השני והשלישי לשואה. בין היתר יוקרנו "הספר של המתים", סרטו של האמן הצרפתי אלן אסקאל, שנעשה בהשראת כרך עבה שבו רשמו הנאצים אלפי שמות ופרטים של יהודים שהיו בדרכם למחנות המוות, ו"הייתי ילדה של ניצולי שואה", המבוסס על ספרה של ברניס איזנשטיין, ומספר על ילדה קנדית המגלה בזמן משפט אייכמן את משמעות החוויה שעברו הוריה בשואה.

יום מיוחד יוקדש לאנימציה הישראלית ולתחרות "אסיף" השנתית של האנימציה הישראלית. כן יוקרנו אסופת סרטים המציגה את תהליך ההתבגרות שעברה האנימציה בעשור האחרון, מקבץ סרטים המדגים את השילוב המיוחד בין מוסיקה לאנימציה, ותוכנית של סרטי אנימציה שהיו מועמדים לאוסקר, כולל "Paperman", הסרט של דיסני בבימויו של ג'ון קארס, זוכה האוסקר לסרט אנימציה קצר 2013.

המנהל האמנותי של הפסטיבל הוא ניסים (נוסקו) חזקיהו ואוצר האנימציה הוא דודו שליטא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ