אירוע גמר חממת הקולנוע הבינלאומית של ירושלים נפתח הבוקר

עשרה צוותים של יוצרים חמישה מהם ישראלים - יעלו במשך היום בזה אחר זה על הבמה במשכנות שאננים כדי להציג את התסריטים שעל פיתוחם שקדו לאורך השנה האחרונה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

אירוע גמר חממת הקולנוע הבינלאומית של ירושלים נפתח הבוקר במשכנות שאננים בעיר, במסגרת פסטיבל הקולנוע. עשרה צוותים של יוצרים – חמישה מהם ישראלים - יעלו במשך היום בזה אחר זה על הבמה כדי להציג את התסריטים שעל פיתוחם שקדו לאורך השנה האחרונה, במסגרת חממת הקולנוע של בית הספר הירושלמי סם שפיגל. צוות שיפוט שיבחן את הפרויקטים השונים יכריז מחר בערב על הפרויקטים הזוכים באירוע בפיצ'ינג, ויחלק בין הזוכים מענקי הפקה בסך 80 אלף דולר.

היוצר הישראלי הראשון שהציג את הפרויקט שלו הבוקר הוא יהונתן אינדורסקי ("זמן פוניבז'"). סרטו "רוזומני" מבוסס על ילדותו בקהילה החרדית בבני ברק ומספר על גבר המסייע לנזקקים לגייס כסף מנדיבים ומתעד את סיפוריהם במחברת שהוא נושא עמו. באחד הלילות, הוא מגלה שאשתו עזבה אותו, ונותר לבדו עם בתו בת ה10. בתחילה הוא נוטה להיפטר מהבת, אך אט אט הם מגלים זה את זו, ויוצאים לחפש יחד את האם.

רנן שור. פרויקטים בעלי ייחודצילום: יוני פזי

רוני קידר ("ג'ו ובל") הציגה את סרטה "משפחה", ובמרכזו נערה הנאלצת להתמודד עם שאביה אינו רוצה אותה בחייו, אם מכורה לכדורים, אחות חסרת מצפון ואח שצריך לראותה בעירום כדי לאונן. דני רוזנברג ("בית אבי") יציג את הסרט "החייל הנעלם", המספר על שלומי, חייל מילואים הבורח משדה הקרב אל ביתו בתל אביב, בזמן שמפקדיו משוכנעים כי הוא נחטף בסערת הקרב. עד מהרה הוא מבין כי אינו בורח מחיילים שרודפים אחריו, אלא מזהותו שלו שהפכה למלכודת.

"קפיצת הדרך", הפרויקט הקולנועי של בנימין פרידנברג, בוגר סם שפיגל, מספר על מדריך תיירים בירושלים, הנוהג לגנוב את זהותם של נשים וגברים שהוא מכיר באמצעות קו היכרויות טלפוני, ולחיות את חייהם לפרק זמן מגובל. ואילו "וָורקָאוּס" (שם זמני) של עידו סוסקולני ("צווארון כחול לבן") עוקב אחר אדם שיורה לעצמו כדור בראש ולאחר מכן מתחיל לעבוד כמלאך המוות המקומי של עיר תעשייתית קטנה במרכז פינלנד. הוא מוביל את מֵתֵי העיירה לעולם הבא ושונא כל רגע.

חברי צוות השיפוט הם : כריסטיאן ז'אן (משנה למנהל פסטיבל קאן), אוליבייה פר (מנהל ערוץ הקולנוע של ארטה, צרפת), מנפרד שמידט (מנהל הקרן הגרמנית  (MDM , ג'יין שוטל (פסטיבל טורונטו),  סבינה ניירוטי (מנהלת חממת טורינו) ואסף אמיר (יו"ר איגוד המפיקים בישראל(.

רנן שור, מנהל בית הספר סם שפיגל ומייסד חממת הקולנוע, אמר בפתח אירוע הפיצ'ינג כי העיקרון שהנחה אותם היה לבחור קבוצה קטנה של יוצרים ממדינות שונות ולהובילם לאורך תהליך הכתיבה של סרטם הראשון או השני. "החממה מעניקה ליוצרים הללו ולתסריטים שלהם מעמד אקסקלוסיבי, יוצרת סביבם באז ומסמנת אותם כפרויקטים בעלי ייחוד", אמר שור. "ברצוננו לתרום לעולם של קולנוע בלי גבולות ולהפוך את ירושלים למרכז בינלאומי ליצירת סרטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ