הוכרזו הסרטים שיתמודדו על פרס אופיר לסרט העלילתי הקצר

זו הפעם הראשונה שתתקיים תחרות בקטגוריה זאת במסגרת תחרות פרסי אופיר. הסרטים נבחרו מתוך 55 סרטים שהוגשו לתחרות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

14 סרטים יתמודדו בתחרות פרסי אופיר על פרס "הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר". כך הודיעה היום האקדמיה הישראלית לקולנוע. עוד נמסר כי הסרטים הללו נבחרו מתוך 55 סרטים שהוגשו לתחרות, וכי בחירתם התבצעה על ידי ועדה שהורכבה מנציגי תעשיית הקולנוע (נציגי איגודים מקצועיים) ונציגי האקדמיה.

זו הפעם הראשונה שתתקיים תחרות בקטגוריה זאת במסגרת תחרות פרסי אופיר. באקדמיה הוחלט להוסיף את התחרות הזאת לתחרויות ביתר קטגוריות הפרס מתוך כוונה להגביר את חשיפת היצירה הקצרה לציבור הרחב ולקדם בדרך זו יוצרים חדשים. בקטגוריה החדשה, שנוסדה ביוזמה משותפת של האקדמיה והפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, יתמודדו סרטים עצמאיים, שאורכם עד 40 דקות, שלא נוצרו במסגרת אקדמית, או סרטי סטודנטים שהוגשו על ידי הנהלת פסטיבל הסטודנטים.

14 הסרטים שיתמודדו על פרס אופיר לסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר הם: "בפה פעור ובעיניים עצומות" של תום מדר ואם-לי נוי, "בבגה" של גן דה לנגה, "תורמוס" של סארי בשראת, "אלבינה 12" של מיקי פולונסקי, "בין האצבעות" של מורן יובל,  "מגרש" של דקל ניצן, "חניה בצל" של אורי רום,  "בשבחי היום" של אורן אדף, "Happily Ever After" של יוני ארוסי ובן גניסלב, "חופש גדול" של שרון מימון וטל גרניט, "ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם" של לאון פרוד ובסקי, "איה" של עודד בן נון ומיכל ברזיס,  "סלמה" של מייסלון חמוד ו"הנשכחים" של איהב טרביה.

חברי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יוזמנו לצפות בסרטים המועמדים לפרס באתר אינטרנט ייעודי מאובטח לצפייה ישירה, ולאחר מכן יתבקשו להצביע כדי לבחור את חמשת הסרטים העלילתיים הקצרים שיעלו לגמר. שמות חמשת המתמודדים הנבחרים יוכרזו במסיבת עיתונאים שתתקיים ב- 13 באוגוסט, לצד ההכרזה על המועמדים בכל יתר הקטגוריות הפרס.

חמשת המועמדים הסופיים לפרס יוקרנו יחד, במקבץ, לפני חברי האקדמיה בסינמטק, לצד הסרטים שיתמודדו על הפרס בקטגוריות "הסרט העלילתי" ו"הסרט התיעודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ