14 מתמודדים בקטגוריה חדשה בפרסי אופיר: סרט עלילתי קצר

הסרטים המתמודדים, שאורכם עד 40 דקות, נבחרו מתוך 55 שהוגשו לתחרות, ומהם ייבחרו חמישה לשלב הסופי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

14 סרטים יתמודדו בתחרות פרסי אופיר על פרס "הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר". כך הודיעה היום האקדמיה הישראלית לקולנוע. הסרטים הללו נבחרו מתוך 55 סרטים שהוגשו לתחרות, ובחירתם התבצעה על ידי ועדה שהורכבה מנציגי תעשיית הקולנוע (נציגי איגודים מקצועיים) ונציגי האקדמיה.

זו הפעם הראשונה שתתקיים תחרות בקטגוריה זאת, "סרט עלילתי קצר", במסגרת פרסי אופיר. באקדמיה הוחלט להוסיף את הקטגוריה כדי להגביר את חשיפת היצירה הקצרה לציבור הרחב ולקדם יוצרים חדשים. בקטגוריה החדשה, שנוסדה ביוזמה משותפת של האקדמיה והפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, יתמודדו סרטים עצמאיים שאורכם עד 40 דקות, כאלה שלא נוצרו במסגרת אקדמית או סרטי סטודנטים שהוגשו על ידי הנהלת פסטיבל הסטודנטים.

14 הסרטים שיתמודדו בקטגוריה החדשה הם: "בפה פעור ובעיניים עצומות" של תום מדר ואם־לי נוי; "בבגה" של גן דה לנגה; "תורמוס" של סארי בשראת; "אלבינה 12" של מיקי פולונסקי; "בין האצבעות" של מורן יובל; "מגרש" של דקל ניצן; "חנייה בצל" של אורי רום; "בשבחי היום" של אורן אדף; "Happily Ever After" של יוני ארוסי ובן גניסלב; "חופש גדול" של שרון מימון וטל גרניט; "ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם" של לאון פרוד ובסקי; "איה" של עודד בן נון ומיכל ברזיס; "סלמה" של מייסלון חמוד; ו"הנשכחים" של איהב טרביה.

חברי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה יוזמנו לצפות בסרטים המועמדים לפרס באתר אינטרנט ייעודי, מאובטח לצפייה ישירה, ולאחר מכן יתבקשו להצביע כדי לבחור את חמשת הסרטים העלילתיים הקצרים שיעלו לגמר. שמות חמשת המתמודדים הנבחרים יוכרזו במסיבת עיתונאים שתתקיים ב- 13 באוגוסט, לצד ההכרזה על המועמדים בשאר קטגוריות הפרס.

חמשת המועמדים הסופיים לפרס יוקרנו במקובץ לפני חברי האקדמיה בסינמטק, לצד הסרטים שיתמודדו על הפרס בקטגוריות "הסרט העלילתי" ו"הסרט התיעודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ