ביקורות נגד הסרט "Blackfish" על לוויתן שהרג מאמנת - קולנוע - הארץ

ביקורות נגד הסרט "Blackfish" על לוויתן שהרג מאמנת

נציגי חברת סי־וורלד טוענים כי הסרטBlackfish", הבוחן כיצד לוויתן ענק מסוג אורקה הרג את המאמנת שלו ולל אי דיוקים רבים ומטעה את הצופים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נירית אנדרמן

חברת “סי־וורלד” (SeaWorld Entertainment) יוצאת למאבק בסרט דוקומנטרי חדש, “Blackfish”, הבוחן כיצד לוויתן ענק מסוג אורקה הרג את המאמנת שלו בפארק ימי באורלנדו ב-2010. נציגי החברה טענו בימים האחרונים כי הסרט, שעתיד לצאת לבתי הקולנוע בניו יורק ובלוס אנג'לס בסוף השבוע, כולל אי דיוקים רבים ומטעה את הצופים.

"ניו יורק טיימס" פירסם כי בסוף השבוע שעבר שלחה סי־וורלד לכ-50 מבקרי קולנוע אמריקאיים מסמך ובו ביקורת נוקבת על הסרט. זה היה אחד הצעדים הראשונים של המתקפה האגרסיבית שלה נגד הסרט, שבבסיסו עומדת הטענה כי לווייתני אורקה המוחזקים בשבי סובלים ממצוקה פיסית ומנטלית. לאחר מכן שלחה החברה שורה של מנהלים בחברה וכן חובבי חיות להתראיין בתוכניות טלוויזיה שונות ולדבר על האי־דיוקים הקיימים כביכול בסרט.

מתוך "blackfish"צילום: ללא קרדיט

בתגובה למתקפה של סי־וורלד, הוציאו במאית הסרט גבריאלה קופרתוואיט (Cowperthwaite) וחברת סרטי מגנוליה מסמך מטעמם, העונה לטענות. "לא קיים תיעוד כלשהו של מקרה שבו לווייתן אורקה הרג אדם בטבע. תאונות כאלה קורות רק כאשר הלווייתנים האלה מוחזקים בשבי", אמרה הבמאית לחדשות ABC.

נירית אנדרמן

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ