"אני אוהב אותך אמא" זכה בפסטיבל סרטי הילדים - קולנוע - הארץ

"אני אוהב אותך אמא" זכה בפסטיבל סרטי הילדים

בנוסף לזכייתו של הסרט הלטבי בפרס הסרט הטוב ביותר, הוענק ציון לשבח לסרט ההולנדי "ילד זיג זג" המבוסס על ספרו של דויד גרוסמן

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נירית אנדרמן

הסרט " אני אוהב אותך אמא" (לטביה 2013) שכתב וביים יאניס נורדס זכה הערב בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער בתל אביב. הסרט, המספר על ילד בן 12 החי במשפחה חד הורית וכדי לרצות את אמו נקלע למצבים מביכים, זכה לפני חודשים אחדים בפרס הגדול של חבר השופטים בקטגוריית סרטי הילדים בפסטיבל ברלין. בטקס נעילת פסטיבל סרטי הילדים בסינמטק תל אביב הוענק לו פרס בסך 10,000 שקל.

צוות השופטים בתחרות העניק גם שני ציונים לשבח. האחד לסרט "ילד זיג זג" (הולנד 2012) של הבמאי וינסנט בל, שנעשה על פי ספרו של דויד גרוסמן, ומספר על בנו של בלש משטרה, שחובר לפושע ונקלע עמו למסע הרפתקאות של פשע, בריחה, התחזות ותגליות; והאחר לסרט "בראם חסר מנוח " (הולנד 2012) שביימה אנה פאן דר היידה, על ילד היפראקטיבי המתקשה להתמודד עם המסגרת הנוקשה של בית הספר.

מתוך "אני אוהב אותך אמא". פרס בסך 10,000 שקל

בראש הצוות הבינלאומי של שופטי הפסטיבל ישבה הבמאית והתסריטאית הישראלית דינה צבי ריקליס, ולצדה ישבו מייסד ומנהל הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים בטוקיו מיצואו טהירה (יפאן), והבמאים מיקה דה יונג (הולנד) וברנרד סלינג (גרמניה).

"בעיני הסרט נאמן לספר לא רק בעלילה, אלא באנרגיות שלו, בתזזיתיות שלו ובשמחת החיים שלו", אמר גרוסמן לאחר ההכרזה על הזוכים. "זה באמת סרט זיגזג. ראיתי אותו מוקרן כבר ארבע פעמים, במקומות שונים בעולם, ובכל מקום הצופים בו יצאו מן האולם עם חיוך גדול, וחשבתי בלבי – איזה כיף לשמח ככה אנשים. אני מקווה מאוד שבין מאות הילדים והנערים שראו השבוע את סרטי הפסטיבל, למדו את שפת הקולנוע, וספגו את אהבת הקולנוע, יש אחד או אחת שבעוד כמה שנים – הלוואי – יביימו או יצלמו או יכתבו תסריט על פי ספר שעדיין לא כתבתי".

חבר שופטים נוסף בפסטיבל, שהורכב מ-13 ילדים, בחר להעניק את פרס הסרט הטוב ביותר לסרט "בראם חסר מנוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ