נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אליסיום

סרט פעולה ומדע בדיוני המתרחש בשנת 2154, שבה האנושות נחלקת לשתי קבוצות: העשירים שחיים בתחנת חלל הנקראת אליסיום, והיתר שחיים בכדור הארץ הצפוף, ההרוס, מוכה הפשע והעוני. מאט דיימון מגלם את אחד מתושבי כדור הארץ שמשתוקק להגיע לאליסיום ומוכן לסכן את חייו לשם כך. מזכירת המדינה של אליסיום (ג’ודי פוסטר) עומדת בדרכו, אבל הצלחתו במשימה עשויה להציל לא רק את חייו שלו אלא גם מיליונים מתושבי כדור הארץ. כתב וביים: ניל בלומקאמפ.

Elysium, ארה”ב 2013, 109 דקות

הלקחנים

סרט אנימציה שאמן האנימציה היפני המוערך, היאו מיאזאקי ("הטירה הנעה"), השתתף בכתיבת התסריט והפקתו. זהו עיבוד לספרה של מארי נורטון מ–1952, ועלילתו מספרת על משפחה מיניאטורית המתגוררת מתחת לרצפת העץ באחוזה בפרברי טוקיו. שתי דיירות האחוזה הקשישות אינן מודעות לכך שנערה בת 14 ושני הוריה מתגוררים מתחת לרגליהן ולוקחים מביתן את כל שהם צריכים למחייתם. רק כאשר מגיע להתגורר במקום נער חולה בן 12, הוא מבחין בדיירים הפצפונים ומתיידד עם ה"לקחנית" הקטנטנה. ביים: הירומסה יונביאשי.

Kari-gurashi no Arietti, יפן 2012, 94 דקות

העולם על פי דנקן

קומדיה בהשתתפותו של סטיב קארל, שעלילתה עוקבת אחר נער ביישן בן 14 היוצא לחופשת קיץ עם אחותו, אמו ובן זוגה השתלטן. בתחילה הוא מתקשה להשתלב בסביבה החדשה, אבל היכרות עם מנהל פארק המים השכונתי מצליחה לפתוח אותו אל העולם שסביבו. כתבו וביימו: נאט פאקסון וג'ים ראש.

The Way Way Back, ארה”ב 2013, 103 דקות

רווח וכאב

קומדיית פשע בכיכובם של מארק וולברג, דווין ג'ונסון והשחקנית הישראלית בר פאלי. העלילה מספרת על שלישיית מאמני כושר אישיים בפלורידה בשנות ה–90 הנקלעת לשורת פשעים ותסבוכות בלתי פתירות. ביים: מייקל ביי ("ארמגדון", "רובוטריקים").

Pain & Gain, ארה”ב 2013, 129 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ