פסטיבל ראשון בארץ לקולנוע אמריקאי עצמאי ייפתח בסוף החודש

הפסטיבל יימשך ארבעה ימים במוקדים ברחבי הארץ, ויכלול סרטי עלילה ותעודה שבמרכזן נושאים חברתיים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פסטיבל ראשון מסוגו לקולנוע אמריקאי עצמאי, " States of Minds", ייפתח ב-25 באוגוסט בבתי קולנוע בארץ, יימשך ארבעה ימים ויוצגו בו 12 סרטים של יוצרים אמריקאים עכשוויים - עלילה, תעודה וסרטים קצרים. הפסטיבל יתמקד בנושאים בעלי חשיבות חברתית, סביבתית ופוליטית, תוך הבלטת האתגרים עמם מתמודדים מיעוטים.

בין הסרטים העלילתיים שיוקרנו: "בעיניים של מייזי" (What Maisie Knew)  בבימוי סקוט מק'גי ודיוויד סיגל, על ילדה הניצבת במרכזו של מאבק משמורת אכזרי; "מנותקים" (Disconnect) בבימוי הנרי אלכס רובין על אנשים המחפשים קשר אנושי; ו"הגנרל של הקיסר" (Emperor) שביים פיטר ובר, על גנרל אמריקאי שבסוף מלחמת העולם השנייה צריך להחליט אם להוציא להורג את השליט היפני הירוהיטו.

מתוך הסרט "בעיניים של מייזי"

בין סרטי התעודה שיוקרנו: "ברוקלין קאסל" "מחוברים" (Connected) שביימה טיפאני שליין, מייסדת פרסי ה-Webby, הבוחנת נושאים מרכזים במאה ה-21 מתוך התנסותה האישית; והמיני סדרה התיעודית "יוצרות: הנשים שעושות את אמריקה" בבימוי ברק גידמן, על המאבק לשוויון זכויות לנשים בארה”ב במחצית השנייה של המאה ה-20.

מתוך "הגנרל של הקיסר". האם להרוג את הרוהיטו?

מייסדת הפסטיבל והמנהלת האמנותית שלו היא ליזבת שרמן, נשיאת ארגון States of Minds, בשיתוף עם הבמאי הניו־יורקי איימוס פו. זהו ארגון ללא כוונות רווח הממוקם בעיר וושינגטון ומבקש לקדם הבנה בין חברות שונות. הפסטיבל מתקיים בשיתוף עם שגרירות ארה”ב ומוסדות תרבות בארץ. אירועי הפסטיבל יכללו כנס בנושא מדיה־טכנולוגיה, כיתות אמן ותוכנית לדיפלומטיה קולנועית, והוא ייערך בקולנוע לב בדיזנגוף סנטר, ת”א. הקרנות ואירועים נוספים ייערכו בסינמטק ירושלים, במרכז לאמנות דיגיטלית ובסינמטק חולון, במרכז התרבות היהודי־ערבי בית הגפן בחיפה ובפארק הגליל בכרמיאל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ