גן עדן ו"סופרוומן" בין המועמדים לפרס הסרט התיעודי

בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטריים, שתתקיים בתל אביב בנובמבר, יחולקו פרסים ומענקים בשבע קטגוריות שונות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

“גן עדן” של רן טל, “השיעור” של ענת יוטה צוריה, “כך ראינו” של אליאב לילטי, “סופרוומן” של יעל קיפר ורונן זרצקי ו”לכודים ברשת” של שוש שלם והילה מדליה הם חמשת המועמדים הסופיים לפרס סרט התעודה באורך מלא שיוענק בתחרות הקולנוע הדוקומנטרי לשנת 2013. את התחרות מקיים כבכל שנה פורום היוצרים הדוקומנטריים, וטקס חלוקת הפרסים יתקיים בתל אביב בתחילת נובמבר (טרם נקבע תאריך סופי). בטקס יחולקו פרסים ומענקים, בשווי כולל של מיליון שקל, בשבע קטגוריות פרס.

“גן עדן” מספר על גן השלושה (הסחנה) ומתבונן באמצעות אתר הנופש הפופולרי על חלקים שונים בחברה הישראלית; “השיעור” מספר על לילה, מצרייה שהיגרה לישראל, מחפשת כאן את מקומה והופכת את המכונית שבה היא לומדת נהיגה לתא וידוי; “כך ראינו” מספר על מדינת ישראל באמצעות קולאז' של סרטים ביתיים שצילמו צלמים חובבים עד סוף שנות ה-70; “סופרוומן” עוקב במשך שנתיים אחר קבוצה של קופאיות שעובדות בסופרמרקט ברמת אביב, ואחר מאבק ההישרדות שלהן; ואילו “לכודים ברשת” עוקב אחר המתרחש במוסד גמילה מאינטרנט שהוקם בסין ונועד לסייע לבני נוער להיחלץ מההתמכרות לרשת.

המועמדים בקטגוריית הסרט התיעודי (עד 69 דקות) הם “אש ואשמה” בבימוי עמית גורן, אידו סלע ומיכה פרידמן, החושף את הרשלנות והאטימות שהביאו לאסון השריפה בכרמל; “ואם נניח לרגע שיש אלוהים” של רם לוי המספר על קבוצה של דמויות המאכלסת רחוב קטן וכיכר הסמוכה לו ברמת גן; “חנדה חנדה” של דוד אופק ונטע שושני המספר על זוג צעירים ממוצא בוכרי, המורדים במשפחותיהם; “לשכה 06” בבימוי יואב הלוי המספר על קבוצת חוקרי משטרה ששקדה ב-1960 על הכנת כתב התביעה נגד אדולף אייכמן; ו”שכונה” של אילן יגודה בוחן את מערכת היחסים בין ארבע נשים שעלו מתימן לפני 60 שנה ומתגוררות בשכונה צנועה.

מתוך "גן עדן"

על פרס פרויקט התעודה הטלויזיוני הטוב ביותר יתמודדו “איכילוב” בבימוי רותי שץ ועדי ברש, “החיים כשמועה” בבימוי עדי ארבל ומויש גולדברג; “גיבורי תרבות” שביימו ענת זלצר, אורי סיון, סיון ארבל וגור בנטביץ; ושני פרויקטים בבימויו של אורי רוזנווקס: “לוד בין יאוש לתקווה” ו”ליבוביץ' – אמונה, אדמה, אדם”. על פרס סרט הביכורים הטוב ביותר יתמודדו “זמן פוניבז'” של יהונתן אינדורסקי, “חלום קוסטוריצה” בבימוי איל סיבי, “לפני המהפכה” שביים דן שדור, “נפלא פה” של ויטלי קריביץ' ו”פועלים” של בנימין יעקוביאן.

כן יוענקו פרסים בשלוש קטגוריות נוספות: הכתבה העיתונאית הטובה ביותר, סרט הסטודנטים הטוב ביותר ו”תעודה חופשית”. בנובמבר יוקרנו סרטי התחרות באירועים שונים שיקיים פורום היוצרים הדוקומנטריים ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ