תגובות סוערות לליהוק של בן אפלק לתפקיד באטמן

אפלק לוהק לסרט ההמשך ל"איש הפלדה", שיביא לראשונה אל המסך ההוליוודי איחוד בין שני הגיבורים הגדולים של הקומיקס האמריקאי - באטמן וסופרמן

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הליהוק של בן אפלק לתפקיד באטמן בסרט ההמשך ל"איש הפלדה", שיביא לראשונה אל המסך ההוליוודי איחוד בין שני הגיבורים הגדולים של הקומיקס האמריקאי - באטמן וסופרמן - עורר בסוף השבוע תגובות סוערות. אם בתחילה נדמה היה כי רוב התגובות לליהוק המפתיע היו שליליות, הרי שלאורך סוף השבוע צצו עוד ועוד תגובות חיוביות שאיזנו את התמונה.

ההודעה הראשונה על הליהוק התקבלה ביום חמישי שעבר, כאשר גרג סילברמן מחברת האחים וורנר הודיע: "ידענו שאנו זקוקים לשחקן יוצא דופן כדי להיכנס לנעליו של אחד מגיבורי העל הפופולריים ביותר של די־סי קומיקס, ובן אפלק בהחלט מתאים לדרישה הזאת. הקריירה יוצאת הדופן שלו מעידה על הכישרון שלו, וברור לנו שהוא וזאק (סניידר, במאי הסרט, נ"א) יביאו ממד חדש לדואליות של הדמות הזאת".

סניידר מצדו הוסיף: "בן מספק משקל נגד מעניין לדמות סופרמן של הנרי (קאוויל, המגלם את סופרמן, נ"א). יש לו את יכולת המשחק שתאפשר לו ליצור דמות רבת רבדים של אדם מבוגר יותר וחכם יותר מקלארק קנט הנושא צלקות של לוחם ותיק בפשע, ועדיין לשמור על הקסם שהעולם מוצא במיליונר ברוס ויין. אינני יכול לחכות לעבודה עמו".

ההודעה התקבלה בהפתעה מוחלטת. איש לא שיער כי אפלק, שבשנים האחרונות פיתח קריירת בימוי מצליחה - ששיאה היה בזכיית סרטו "ארגו" בפרס האוסקר לסרט הטוב ביותר בשנה שעברה – יסכים לקחת על עצמו גילום של גיבור־על. מה גם שהפעם האחרונה שהוא עשה זאת, בסרט "דרדוויל" (2003), הסתיימה בכישלון מסחרי.

מיד לאחר ההודעה של האחים וורנר, הרשתות החברתיות געשו. הן הוצפו בתגובות שליליות ונדהמות לליהוק. חברות המתמחות בניתוח של תגובות בטוויטר העריכו בסוף השבוע כי בשעה הראשונה לאחר ההודעה על ליהוקו של אפלק, יותר מ–70% אחוז מהתגובות ברשת החברתית טוויטר היו שליליות. בנוסף, בתוך זמן קצר עלו כמה עשרות עצומות באתר Change.org, שקראו לבטל את הליהוק של אפלק. עשרות אלפי אנשים מיהרו לחתום על העצומות הללו בתקווה שהליהוק יבוטל, או סתם כדי להביע מחאה.

ואולם אתמול (שבת), נדמה היה כי התמונה מתחילה להתאזן, וכי נמצאים יותר ויותר תומכים להצטרפותו של אפלק לשרשרת השחקנים שכבר זכו בעבר לגלם את באטמן על המסך הגדול, ובהם מייקל קיטון, ואל קילמר, ג'ורג' קלוני וכריסטיאן בייל. קילמר, שגילם את באטמן בסרט "באטמן לנצח" שביים ג'ואל שומאכר מ–1995, נחלץ לתמיכה במינוי של אפלק. "תנו לבן סיכוי", הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו.

גם ג'וס ודון, הבמאי של סרט גיבורי העל "הנוקמים" (2012), שזכה להצלחה ביקורתית וקופתית כאחד, הביע תמיכה באפלק, בהחלטה על ליהוקו וביכולתו לגלם בהצלחה את דמותו של באטמן. "Affleck'll crush it. He's got the chops, he's got the chin -- just needs the material. Affleck & Cavill toe to toe -- I'm in", כתב בשבת ודון בחשבון הטוויטר שלו.

ב"הוליווד ריפורטר" הביאו אתמול פרטים מאחורי הקלעים של המשא ומתן שהוביל לליהוק המפתיע. בין היתר נכתב שם כי בנוסף לאפלק פנה הבמאי זאק סניידר לשחקנים מוערכים נוספים, ובהם ריאן גוסלינג וג'וש ברולין, והציע גם להם את התפקיד. אבל אפלק היה זה שהביע התעניינות בהצעה, ולכן המשא ומתן עמו התקדם עד שהדמויות והעלילה מצאו חן בעיניו. בהוליווד ריפורטר ציינו כי מקורות בהוליווד טענו כי אפלק הוחתם על חוזה המחייב אותו להופיע בכמה סרטי המשך, אם יופקו כאלה. הסרט אמור לצאת לבתי הקולנוע ביולי 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ