הסרט הישראלי "בית לחם" התקבל לפסטיבל טלורייד בקולורדו

סרט הביכורים של יובל אדלר, המועמד ל-12 פרסי אופיר, התקבל לאחרונה גם לפסטיבלי ונציה וטורונטו

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

לאחר שהתקבל לפסטיבלי ונציה וטורונטו, פורסם היום כי "בית לחם", סרט הביכורים של יובל אדלר, התקבל גם לפסטיבל טלורייד שייפתח מחר בקולורדו בארצות הברית. בפסטיבל מתגלים לא פעם יוצרים וסרטים חשובים, בעיקר בגלל התעקשותם של מנהליו להציג בו אך ורק סרטים שזו הקרנת הבכורה שלהם בצפון אמריקה.

"בית לחם", המועמד ל- 12 פרסי אופיר, יוקרן בבכורה עולמית ביום שישי בפסטיבל ונציה, ומשם ימשיך לטלורייד ולאחר מכן - לטורונטו. הבכורה הישראלית של הסרט תתקיים בתחרות הקולנוע הישראלי בפסטיבל הסרטים חיפה ומיד לאחר מכן, ב-26 בספטמבר, ייצא בבתי הקולנוע בישראל.

במרכז הסרט ניצבת מערכת היחסים המורכבת בין איש שב"כ (צחי הלוי) לבין נער פלסטיני (שאדי מרעי), שהוא אחיו הצעיר של מפקד גדודי חללי אל אקצא בבית לחם. הנער רואה באיש השב"כ דמות אב, ואילו זה משתמש בו כמקור. כעת, לאחר שנתיים של היכרות, מנסה הנער לתמרן בין דרישותיו של השב"כניק לבין נאמנותו לאחיו, חי חיים כפולים ומשקר לשניהם. את התסריט כתב יחד עם אדלר עלי ואקד, ששימש שנים ככתב בשטחים.

מתוך "בית לחם"צילום: ורד אדיר

פסטיבל טלורייד מסמל בתעשיית הסרטים האמריקאית את תחילת "עונת הפרסים" ואת תחילתו של המרוץ לקראת פרסי האוסקר, ורשימת הסרטים בפסטיבל נחשפת בכל שנה רק ביומו הראשון של הפסטיבל.

בנוסף, מבקר הקולנוע של "טלגרף" הבריטי, רובי קולין, כלל את "בית לחם" ברשימת הסרטים שכדאי לשים לב אליהם בפסטיבל ונציה, שנפתח היום. לצד סרטיהם החדשים של במאים מוכרים כאלפונסו קוארון, סטיבן פרירס, הייאו מיאזאקי וטרי גיליאם. "בשבועות האחרונים לפני פתיחתו של כל פסטיבל קולנוע, כל מי שמקשיבים היטב יכולים לשמוע לחשושים על אבני חן קטנות ששווה לחפש אחריהן בפסטיבל, והמותחן הישראלי הזה כבר מעורר מעט התרגשות מוקדמת", כתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ