שלושה סרטים ישראליים ברשימת המומלצים למועמדים הסופיים לאוסקר האירופי

שלושת הסרטים הם "כנס העתידנים" של ארי פולמן, "למלא את החלל" של רמה בורשטיין ו"מעל הגבעה" של רפאל נדג'ארי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

שלושה סרטים של יוצרים ישראליים כלולים ברשימת הסרטים שממנה ממליצה האקדמיה האירופית לקולנוע לחבריה לבחור את המועמדים הסופיים לפרסי האקדמיה. כך עולה מהודעה לעיתונות שפירסמה היום הנהלת האקדמיה. "כנס העתידנים" של ארי פולמן, "למלא את החלל" של רמה בורשטיין ו"מעל הגבעה" של רפאל נדג'ארי הם שלושה מתוך 46 הסרטים שמהם ייבחרו המועמדים לפרסי ה"אוסקר" האירופי.

רשימת 46 הסרטים הורכבה על פי בחירתם של חברי האקדמיה האירופית ב–20 מדינות שבהן יש את מספר חברי האקדמיה הגדול ביותר – אלה התבקשו לבחור נציג אחד לכל מדינה. בנוסף, ועדה מיוחדת מטעם האקדמיה התבקשה לבחור את יתרת הסרטים שנכנסו לרשימה. לצד שלושת הסרטים של היוצרים הישראלים שנכנסו לרשימה, תתמודד על מועמדות לפרס גם הקו־פרודוקציה הגרמנית־ישראלית "חנה ארנדט", בבימויה של מרגרטה פון טרוטה הגרמנייה.

בשבועות הקרובים יתבקשו 2,900 חברי האקדמיה להצביע ולבחור את הסרטים הראויים בעיניהם להתמודד על הפרס בקטגוריות הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט השחקן והשחקנית הטובים ביותר. ההכרזה על המועמדים לפרסים תתקיים ב–9 בנובמבר בספרד. חבר שופטים מיוחד יבחר את הסרטים שיתמודדו על פרסים בקטגוריות הצילום, העריכה, העיצוב האמנותי, עיצוב תלבושות, מוסיקה ועיצוב סאונד.

טקס חלוקת פרסי האקמיה האירופית לקולנוע יתקיים ב–7 בדצמבר בברלין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ