נועה רגב נבחרה למנהלת סינמטק ירושלים. יו"ר הוועד המנהל התפטרה

היו"ר, איירין פלטקה, מסבירה כי התפטרותה נובעת מ"מאבקים פוליטיים פנימיים קטנוניים"

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

מנהלת סינמטק חולון, נועה רגב, תיכנס בקרוב לתפקידה החדש כמנהלת הסינמטק בירושלים. כך הוחלט הערב (ראשון) בישיבת הוועד המנהל של הסינמטק הירושלמי. מינויה של רגב אושר ברוב גדול של כעשרה תומכים מול מתנגד אחד. ואולם, כהד לביקורת שנמתחה בימים האחרונים על המינוי בקרב חברים בוועד המנהל ובקרב עובדי הסינמטק, מי שכיהנה בשנה האחרונה כיו"ר הוועד המנהל, איירין פלטקה, הגישה בישיבה את התפטרותה.

בחודשים האחרונים קיבלה ועדת האיתור מטעם הוועד המנהל עשרות פניות מאנשים שהציגו מועמדותם לתפקיד המנכ"ל. רגב היתה בין 13 המועמדים שעלו לשלב המיון הסופי, ולבסוף הוחלט בוועדה להביא את מינויה לאישור הוועד המנהל. רגב, בת 31, שימשה לאורך השנים כמרצה במוסדות אקדמיים שונים וביניהם אוניברסיטת תל אביב ומכללת ספיר, ניהלה בעבר את הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בתל אביב ומאז מאי 2012 מנהלת את סינמטק חולון. בימים אלה היא שוקדת על דוקטורט בקולנוע.

סינמטק ירושליםצילום: אייל ורשבסקי

התומכים במינויה הצביעו בין היתר על השילוב הנדיר של מי שהתנסתה בניהול סינמטק וגם בניהול פסטיבל. לעומת זאת מתנגדים למינוי טוענים כי היא לא ניהלה עד כה צוות עובדים כה גדול, לא ניהלה מוסד בסדר הגודל של הסינמטק הירושלמי ותתקשה להתמודד עם ניהול מוסד הנמצא במשבר כה עמוק. גירעונו של הסינמטק עומד כיום לפי הערכות על כ-11 מיליון שקל. מי שהציעה את מועמדותה של רגב לתפקיד היא דורית ענבר, מנציגי קרן ון ליר בוועד המנהל. בוועד המנהל ובקרב עובדי הסינמטק טוענים כי החיפוש אחר המנכ"ל נהפך למאבק פרסונלי בין חברים שונים בוועד.

איירין פלטקה, ששימשה בשנה האחרונה כיו"ר הוועד המנהל של הסינמטק, הסבירה ל"הארץ" כי החליטה להתפטר מתפקידה במחאה על אופן התנהלותו של הוועד המנהל בחודשים האחרונים. "הצטרפתי לחבר המנהלים של הסינמטק במטרה לקדם בו שקיפות ומינהל תקין, אך למרבה הצער מצפוני אינו מתיר לי כעת להישאר בתפקיד הזה", ציינה פלטקה. "הענקתי למקום הזה 30 שנה מחיי, שבהן תרמתי לו כספים, העמדתי לרשותו את הקשרים שלי, עודדתי את העומדים בראשו ועשיתי ככל יכולתי כדי לשמר את חזונה של ליה ון ליר, ואילו כעת אני רואה את כל מה שנבנה שם מתפורר, בגלל מאבקים פוליטיים פנימיים קטנוניים".

לאחר שרגב תיכנס לתפקידה החדש, אחת האפשרויות שייבחנו בוועד המנהל היא להותיר את ניהול הסינמטק בידיה, ואילו את ניהול פסטיבל הקולנוע השנתי להפקיד בידי מנהל אחר. בשבועות האחרונים החלה חברה חיצונית להוציא לפועל תוכנית הבראה במוסד הירושלמי הוותיק, שאמורה לסייע בחילוצו מהמשבר הפיננסי העמוק שבו הוא נתון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ