כנס העתידנים מועמד לפרס האוסקר האירופי

סרטו של ארי פולמן נמנה עם שלושת המועמדים לפרס סרט האנימציה הטוב ביותר מטעם האקדמיה האירופית לקולנוע. הוא עשוי להיות מועמד לפרסים גם בקטגוריות נוספות

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"כנס העתידנים", סרטו החדש של ארי פולמן, הוא אחד משלושת המועמדים לפרס סרט האנימציה הטוב ביותר באורך מלא מטעם האקדמיה האירופית לקולנוע - כך הודיעה היום (שני) הנהלת האקדמיה. סרטו של פולמן, שחציו מצולם (לייב אקשן) וחלקו מצויר, יתמודד על הפרס מול שני סרטים שנוצרו כולם באנימציה: "פינוקיו" האיטלקי בבימוי אנזו דאלו ו"יסמין" הצרפתי שביים אלן אוגטו.

"פינוקיו", שהוקרן בבכורה בפסטיבל ונציה בשנה שעברה, הוא עיבוד חדש לספרו רב המכר של קרלו קולודי מ-1880, המביא את סיפורו של הנגר המייצר בובת עץ כדי שתארח לו לחברה ומופתע לראות כיצד היא מתעוררת לחיים. ואילו "יסמין" הוא סרט שנוצר באנימציית פלסטלינה, ועלילתו עוקבת אחר גבר שבסוף שנות ה-70 בפאריס פוגש באשה איראנית המשנה את חייו.

מתוך "כנס העתידנים"צילום: דוד פולונסקי ומיכ

שלושת הסרטים נבחרו על ידי ועדה מיוחדת שבה ישבו שני נציגים של האקדמיה האירופית - המפיק הצרפתי ברונו שנטלן והמפיק הישראלי מרק רוזנבאום - ושלושה נציגים של "קרטון", איגוד האנימציה האירופי, ובהם מפיק ושני עיתונאים. כעת, 2,900 חברי האקדמיה האירופית לקולנוע יתבקשו לבחור את הזוכה מבין שלושת הסרטים בקטגוריה זו, והזוכה יוכרז בטקס הענקת פרסי האקדמיה (“האוסקר האירופי”) שיתקיים בברלין ב-7 בדצמבר.

ואולם, "כנס העתידנים" יוכל להיות מועמד לפרסי האקדמיה האירופית גם בקטגוריות נוספות. זאת, לאחר שבתחילת החודש פירסמה האקדמיה רשימה של 46 סרטים שיתמודדו השנה על הפרסים בקטגוריות השונות. ברשימה זו הופיעו שלושה סרטים ישראליים: "כנס העתידנים", "למלא את החלל" של רמה בורשטיין ו"מעל הגבעה" של רפאל נדג'ארי. נוסף עליהם, הופיע ברשימה גם הסרט "חנה ארנדט" שהוא קו־פרודוקציה גרמנית־ישראלית. ההכרזה על המועמדים לפרסים תתקיים ב–9 בנובמבר בספרד.

סרטו הקודם של פולמן, "ואלס עם באשיר", היה מועמד ב-2008 לארבעה פרסי האקדמיה האירופית, ביניהם לסרט הטוב ביותר, לבמאי ולתסריט. בסופו של דבר זכה בפרס אחד בלבד, על המוסיקה לסרט (שכתב מקס ריכטר).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ