סרט ישראלי חדש, "מריה שחורה", יעסוק באלימות ורצח במשפחה

היוצרת, זוהר אוריה, השיקה קמפיין גיוס אינטרנטי לפרויקט ובו היא מבטיחה להפריש חלק מהכנסות הסרט לשיקום ילדים נפגעי אלימות במשפחה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

סרט ישראלי חדש, "מריה שחורה", שנמצא כעת בשלבי גיוס כספים, עתיד לעסוק באלימות ורצח ילדים ונשים במשפחה. היוצרת, זוהר אוריה, השיקה באחרונה קמפיין גיוס כספים אינטרנטי לפרויקט ובו היא מבטיחה להפריש חלק מהכנסות הסרט לשיקום ילדים נפגעי אלימות במשפחה.

אוריה, שחקנית ("קרוב לבית") ובמאית, כתבה במשך כמה שנים את התסריט לסרט המתח "מריה שחורה", שבמרכזו ניצב ילד בן 7 שמנסה לגונן על אמו, על אחותו הקטנה ועל עצמו מפני האלימות של אביו. כדי לשמור על שפיות, הוא ממציא לעצמו עולם פנטסטי, שברגעי מצוקה הוא בורח אליו עם אחותו על כנפי הדמיון, ולבסוף מחליט לרקום תוכנית כדי לעצור את מעגל האלימות המשפחתי.

בסרט עתידים לשחק שרה אדלר בתפקיד האם, דני גבע בתפקיד האב וכן שמואל וולף, תומר שרון, נבו קמחי, פלורנס בלוך ופירה קנטר. מפיק הסרט הוא דוד מנדיל, ויצלם אותו

זוהר אוריה. כתבה את התסריט וגם תבייםצילום: מריה ברודקין

בועז יהונתן יעקב. אוריה, שכתבה את התסריט, גם תביים את הסרט.

כדי לגייס מימון לסרט, החליטו מנדיל ואוריה לצלם טריילר לסרט, ולשם כך השיקו את קמפיין גיוס הכספים האינטרנטי באתר מימונה. "את ציוד התאורה וציוד צילום המפיק דוד מנדיל תורם, ואת שאר הדברים עליי לשלם בעצמי", מסבירה אוריה, "ולכן יצאתי בקמפיין גיוס מימון המוני. זאת, בתקווה למצוא כבר כעת את קהל היעד של הסרט, אנשים שוחרי קולנוע חברתי, סרטי מתח וארט האוס, אקטיביסטים שמבינים שחלק מהשקעתם יועבר כתרומה למעון חירום לנשים מוכות וילדיהן בצפון הארץ". 

פרויקט מימון הכספים האינטרנטי יימשך עד סוף החודש, במטרה לגייס 29 אלף שקל. עד הבוקר (שני) גויסו 3,990 שקל שתרמו 33 משקיעים. כל שקל שיגויס מעל לסכום היעד יועבר כתרומה למעון בצפון הארץ, מבטיחה אוריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ