סרטים חדשים: 16.10

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

יסמין הכחולה

סרטו החדש של וודי אלן, החוזר הפעם לצלם בארצות הברית. קייט בלאנשט, בהופעה שרבים מעריכים כי תזכה אותה במועמדות לפרס האוסקר, מגלמת אשת חברה ניו יורקית שהיתה נשואה לאורך שנים לאיש עסקים מצליח וחיה חיי רווחה, וברגע שהבועה הנוחה שלה מתפוצצת היא נאלצת לעבור לגור עם אחותה הגרושה בסן פרנסיסקו.

Blue Jasmine, ארה”ב 2013, 98 דקות

10% - מה הופך אדם לגיבור?

סרטו התיעודי החדש של יואב שמיר ("מחסומים", "השמצה"). בעקבות תצלום שצולם בעצרת נאצית בהמבורג ב-1936 ובו נראים המונים מצדיעים במועל יד, וביניהם רק אדם אחד המשלב את ידיו בהתרסה, תוהה הבמאי מה הופך אדם לגיבור ויוצא למסע במדינות שונות כדי לחקור את הסוגייה.

ישראל 2013, 92 דקות

קפטן פיליפס

מותחן העוקב אחר הסיפור האמיתי של חטיפת ספינת המטען האמריקאית "אלאבמה" על ידי שודדים סומלים ב-2009. במרכז הסרט ניצב העימות בין מפקד הספינה, קפטן ריצ'רד פיליפס (טום הנקס) לבין מפקד הפיראטים (בארדהד עבדי) הממתין לו ליד חופי סומליה. עוד משחקת קתרין קינר. ביים: פול גרינגראס ("זהות אבודה").

Captain Phillips , ארה”ב 2013, 134 דקות

קארי

עיבוד חדש לסיפור האימה של סטיבן קינג מ-1974 על קארי ווייט (קלואי גרייס מורץ), נערה ביישנית הסובלת מכך שנערים אחרים מנדים אותה ושאִמה (ג'וליאן מור) הדתית במיוחד מתעקשת לגונן עליה. בסופו של דבר, מחליטה הנערה להפעיל טרור טלקינטי על העיירה הקטנה שבה היא מתגוררת. ביימה: קימברלי פירס ("בנים אינם בוכים").

Carrie , ארה”ב 2013, 99 דקות

תוכנית בריחה

סרט פעולה בכיכובם של סילבסטר סטאלון, ארנולד שוורצנגר והראפר 50 סנט. במרכז העלילה ניצב מומחה ותיק להנדסה ביטחונית (סטאלון) שנשלח לרצות עונש מאסר לאחר שהופלל בפשע שלא ביצע. אף שנגזר עליו לרצות את עונשו בכלא המאובטח ביותר בארצות הברית, הוא מחליט לנסות ולברוח ורותם להרפתקה את שותפו לתא (שוורצנגר).

Escape Plan , ארה”ב 2013, 116 דקות

תגובות