המיזם לקולנוע וטלוויזיה ירושלים יוזם תוכנית להקמת תעשיית אנימציה ישראלית

המטרה היא לאפשר יצירה שוטפת של כמה סדרות טלוויזיה וסרטי אנימציה ישראליים מדי שנה, וכן ייצור אנימציה לעבודות מוזמנות מחו"ל

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

המיזם לקולנוע וטלוויזיה ירושלים עומד להוציא לפועל תוכנית שמטרתה הקמת תעשיית אנימציה ישראלית, שתאפשר יצירה שוטפת של כמה סדרות טלוויזיה וסרטי אנימציה ישראליים מדי שנה, וכן ייצור אנימציה לעבודות מוזמנות מחו"ל. לאחר דיונים שנמשכו כשנה וחצי, יקיים בחודש הבא המיזם מפגש של אנשי מקצוע מהארץ ומחו"ל, שבו יפרוש את חזונו לפיתוח תחום האנימציה בירושלים, ויאפשר למוזמנים להשמיע הערות בנושא. המפגש יתקיים ב–7 בנובמבר במתחם הנסן בעיר (בית החולים למצורעים בטלביה).

יורם הוניג, מנהל המיזם הירושלמי (שהוא למעשה קרן עירונית המשקיעה ביצירות קולנוע וטלוויזיה שנוצרות בירושלים), מבהיר כי המיזם יפעל בכמה אפיקים לקידום היוזמה. בין היתר, הוא ימשיך לתמוך, כפי שעשה בשנה האחרונה, בסרטים ובסדרות טלוויזיה באנימציה, ישקיע בהקמת אולפני אנימציה בירושלים, וינצל את קשריו הבינלאומיים כדי להביא עבודות אנימציה מחו"ל לביצוע בעיר.

"בכוונתנו לתמוך בשני פרויקטים באנימציה מדי שנה", אומר הוניג. "כרגע יש כבר שלושה פרויקטים שקיבלו את האישור שלנו, גייסו כסף ממקורות נוספים ומחכים למעשה להקמת הסטודיו לאנימציה בירושלים, כדי שיוכלו להתחיל בעבודה. אחרי המפגש בנובמבר בכוונתנו לפרסם מכרז להקמת האולפנים, ואני מאמין שכבר בתחילת 2014 יתקבלו החלטות ואפשר יהיה להתחיל בהקמתם". לדבריו, הכוונה היא לפנות לחברות אנימציה קיימות, המנוסות בייצור סרטי אנימציה וסדרות, ולהציע להן להקים שלוחה בירושלים. "אנחנו נעזור להם להקים את הסטודיו הירושלמי וגם להשיג נפח עבודה", מציין הוניג.

שלושת הפרויקטים באנימציה שכבר קיבלו את אישור המיזם הירושלמי וממתינים לתחילת עבודה הם: סרט הקולנוע "ארמון החול" בבימוי נועם משולם ("פיצ'יפוי הפקות") על מה שמתרחש בארמון חול על שפת הים לאחר שהילדים עוזבים את המקום והולכים הביתה; "Being Solomon" בבימוי חנן קמינסקי ("עדן הפקות") על המלך שלמה, המלכה הערבייה נעמה ומלכת שבא הנאבקים יחד באסמודיאוס מלך השדים המנסה להשתלט על ממלכותיהם; וסדרת טלוויזיה לנוער "צוות יא וואלה" בבימוי שרון גזית ("פיל אנימציה") על חמישה תיכוניסטים וצ'יוואווה המסוגלים לעבור מהעולם שלנו לעולם מקביל, מצויר, המאוכלס ביצורים מוזרים ומצחיקים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ