אסף סודרי זכה באוסקר האירופי על צילום הסרט "למלא את החלל"

האקדמיה האירופית לקולנוע בחרה בסודרי על "עבודת המצלמה האינטואיטיבית, ריאליסטית ופואטית כאחד". הפרס יוענק בברלין ב-7 בדצמבר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הצלם הישראלי אסף סודרי ("למלא את החלל") הוא הזוכה בפרס האקדמיה האירופית לקולנוע לצלם הטוב ביותר לשנת 2013. כך פירסמה היום (שני) הנהלת האקדמיה. הפרס יוענק לסודרי בטקס חלוקת פרסי האקדמיה (הנחשבים ל"פרסי האוסקר" האירופיים) שיתקיים ב־7 בדצמבר בברלין.

לפני כחודשיים פירסמה האקדמיה האירופית רשימה של 46 סרטים שמתוכם המליצה לחבריה לבחור את הזוכים בקטגוריות הפרס הזוכות. ברשימה זו נכללו שלושה סרטים ישראליים – "למלא את החלל" של רמה בורשטיין, "כנס העתידנים" של ארי פולמן ו"מעל הגבעה" של רפאל נדג'רי - וכן הקופרודוקציה הגרמנית־ישראלית "חנה ארנדט" שביימה מרגרטה פון טרוטה הגרמנייה.

ואולם, בעוד ש-2,900 חברי האקדמיה האירופית התבקשו לבחור בזוכים בקטגוריות המרכזיות – הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט וכן השחקנית והשחקן המצטיינים – ביתר הקטגוריות הפקידה האקדמיה את בחירת הזוכים בידי ועדה מקצועית מטעמה. הוועדה בת שבעה החברים התכנסה באחרונה בברלין כדי לבחור את הזוכים בפרסי הצילום, העריכה, העיצוב האמנותי, עיצוב התלבושות, המוסיקה ועיצוב הפסקול.

"על עבודת המצלמה האינטואיטיבית שלו, ריאליסטית ופואטית כאחד, הבוחנת את הדמויות בעדינות בסביבה שלרובנו אינה מוכרת", נימקו חברי הוועדה את החלטתם להעניק את הפרס לסודרי. "באמצעות התאורה הרגישה שהוא מכוון אליהן, הוא מספק לנו תובנות עמוקות על רגשותיהן והמניעים הפסיכולוגיים שלהן".

פרס העריכה הוענק לאיטלקי כריטיאנו טראוואגליאולי (על הסרט "יפה לנצח" של פאולו סורנטינו), פרס העיצוב האמנותי לשרה גרינווד ("אנה קרנינה" של ג'ו רייט), פרס עיצוב התלבושות לפאקו דלגאדו ("שלגיה" של פאבלו ברגר), פרס המוסיקה לאניו מוריקונה ("THE BEST OFFER " של ג'וזפה טורנטורה), ופרס עיצוב הפסקול למאץ מילר ואריק מישייב ("גן עדן: אמונה" של אולריך זיידל).

ההכרזה על המועמדים לפרסי האקדמיה האירופית בקטגוריות הפרס הנותרות תתקיים ב–9 בנובמבר בספרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ