הסדרה "המקוללים" תוקרן בבכורה בפסטיבל "דוקאביב גליל"

הסדרה החדשה של חגי לוי משדכת בין בדיון למציאות ומציגה דיוקנאות של אנשי תרבות ישראלים שהעזו ללכת נגד הזרם המרכזי

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"המקוללים", הסדרה החדשה של חגי לוי ("בטיפול"), תוקרן בהקרנת בכורה בפסטיבל "דוקאביב גליל" במעלות תרשיחא. עוד בפסטיבל יוקרנו כ–30 סרטי תעודה מישראל ומחו"ל ויתקיימו מופעים, סדנאות ומפגשים עם יוצרים. סרט הפתיחה של הפסטיבל יהיה "חנדה חנדה 4", סרטו של דוד אופק.

הסדרה "המקוללים" משדכת בין בדיון למציאות ומציגה דיוקנאות של אנשי תרבות ישראלים שהעזו ללכת נגד הזרם המרכזי. סיפור חייהם של הסופר והמשורר פנחס שדה, הפילוסוף משה קרוי, המשוררת יונה וולך והציירת אביבה אורי משמש לבחינת מיתוס האמן ושאלות הנוגעות למחיר שאנחנו מוכנים או לא מוכנים לשלם עבור האמת היצירתית שלנו.

לראשונה בפסטיבל תתקיים התוכנית "הצגה ראשונה", שבה יוצגו סרטים שעדיין נמצאים בתהליך עבודה. יוצרי הסרטים יוכלו להיפגש עם הקהל ולקבל ממנו משוב, ואילו הקהל יזכה בהזדמנות לצפות בתהליך היצירה של הסרטים. כך, תומר הימן יציג סרט על אוהד נהרין, אבידע לבני יציג סרט על מסע ההופעות של כוורת, ומויש גולדברג יציג פרויקט חדש על הסנגוריה הציבורית.

שתי כיתות אמן יתקיימו בפסטיבל ויחשפו את תהליך היצירה של סרט תיעודי באמצעות שיחה עם היוצרים וחשיפת קטעים מהסרט: אייל שגיא ביז'אווי יציג את "סרט ערבית" המתייחס למשבצת השידור המיתולוגית של הערוץ הראשון, ויאיר קידר ישוחח על אנימציה, קולנוע ושירה בפרויקט "העברים" שהוא יוצר.

בנוסף, יום עיון יוקדש לכלים המסעירים שמעמידה הטכנולוגיה לרשות יוצרי קולנוע. טיפאני שליין, הבמאית והמרצה האמריקאית, מייסדת פרס ה-Webby ליצירה ברשת, תציג את Cloud Filmmaking - השיטה שפיתחה ליצירה קולנועית שיתופית המאפשרת ליוצרים רבים מרחבי העולם לשתף פעולה. חלקו השני של יום העיון יוקדש לאפשרויות ההפצה העצמית העומדות לרשות אנשי הקולנוע בעידן הדיגיטלי.

פסטיבל "דוקאביב גליל" יתקיים זו השנה החמישית במעלות תרשיחא בתאריכים 16-12 בנובמבר 2013. הפסטיבל הוא יוזמה והפקה של הנהלת פסטיבל "דוקאביב" - שהמהדורה התל אביבית שלו מתקיימת מדי חודש מאי - בשיתוף עם העיר המארחת מעלות תרשיחא ובעידודו של ראש העיר שלמה בוחבוט.

ההקרנות יתקיימו בהיכל לתרבות ואמנות הבמה, במתנ"ס גראס ובמרכז לאמנויות וגלריה ע"ש אפטר ברר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ