"פילומנה", סרטו של סטיבן פרירס, קיבל דירוג המתיר לבני נוער לצפות בו

MPAA, הארגון המדרג סרטי קולנוע הוליוודיים, העלה את דירוגו לאחר קמפיין של המפיק הארווי ויינסטיין. בכך הגיב לראשונה על מחקר המייחס לו סולם ערכים תמוה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

MPAA, הארגון המדרג סרטי קולנוע הוליוודיים על פי התאמתם לקהל הצופים, העניק ל"פילומנה", סרטו של סטיבן פרירס בכיכובה של ג'ודי דנץ', דירוג המתיר לבני נוער לצפות בו. הסרט עוסק בעיתונאי המבקש לספר את סיפורה של אשה שיצאה למסע חיפושים אחר בנה, אשר נלקח ממנה לפני כמה עשורים על ידי הכנסייה.

דירוג זה הוא תגובתו הראשונה של הארגון על מחקר של מרכז אננברג מאוניברסיטת אוהיו, שפורסם השבוע, ולפיו MPAA נוקט מדיניות מחמירה פחות בכל הקשור לאלימות, ומחמירה יותר במה שקשור למיניות או לשפה גסה. על פי המחקר, השימוש בנשק חם בסרטים המיועדים לילדים בני 13 ומעלה שילש את עצמו ב-30 השנים האחרונות; מספר הסצינות המציגות אלימות עם נשק בסרטים אלו גבוה ממספרן בסרטים שקיבלו את הדירוג R, המחייב ילדים בני 17 ומטה לצפות בסרט בליווי הורה או בגיר.

"אנחנו מנסים לשרת את ההורים", הגיבה ג'ואן גרייבס, העומדת בראש MPAA . "הביקורת על השיטה שלנו אינה נשמעת מפי ההורים עצמם".

לארגון חמישה דירוגים - מ-G (לכל המשפחה, לכל גיל) ועד ל-NC17, האוסר את הצפייה על ילדים שגילם נמוך מ-17. אבל הדירוגים הרגישים הם PG-13 (המזהיר הורים כי יש בסרט תכנים העלולים שלא להיות מתאימים לילדים בני 13 ומטה) ו-R.

בתחילה העניק MPAA ל"פילומנה" את הציון R. ביום רביעי השבוע הוא שינה אותו ל-PG-13, לאחר שמפיק הסרט, הארווי ויינסטיין, נאבק בארגון והעלה סרטונים קומיים שבהם מביעים כוכבי, דנץ' וסטיב קוגן, את התנגדותם לשיטת הדירוג.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ