שני ליטמן
שני ליטמן

הוכרזו המועמדים לפרסי גלובוס הזהב, הפרס שמחלק תא הכתבים הזרים של הוליווד.

על פרס הסרט הדרמטי הטוב ביותר יתחרו "12 שנים של עבדות", "קפטן פיליפס", "כוח משיכה", "פילומנה" ו"ראש".

על פרס הקומדיה או המיוזיקל הטוב ביותר יתמודדו "חלום אמריקאי", "היא", "בתוך לואיין דיוויס", "נברסקה" ו"הזאב מוול סטריט".

סנדרה בולוק ב"כוח משיכה"צילום: אי-פי

על פרס הבמאי מתמודדים אלפונסו קוארון על "כוח משיכה", פול גרינגראס על "קפטן פיליפס", סטיב מקווין על "12 שנות עבדות", אלכסנדר פיין על "נברסקה" ודייוויד או ראסל על "חלום אמריקאי".

על פרס השחקנית הטובה ביותר בדרמה מתמודדות קייט בלנשט על תפקידה ב"יסמין הכחולה", סנדרה בולוק על "כוח משיכה", ג'ודי דנץ' על "פילומנה", אמה תומפסון "להציל את מר בנקס" וקייט וינסלט על "לייבור דיי".

על פרס השחקן הטוב ביותר בדרמה מתמודדים צ'יווטל אג'יפור על "12 שנות עבדות", אידריס אלבה על "מנדלה: הדרך הארוכה אל החופש", טום הנקס על "קפטן פיליפס", מתיו מקונוהי על Dallas Buyers Club" ורוברט רדפורד על "הכל אבוד".

אוסקר אייזק "בתוך לואין דיוויס"צילום: אי-פי

על פרס השחקן הטוב ביותר בקומדיה או מיוזיקל, מתמודדים כריסטיאן בייל על "חלום אמריקאי", ברוס דרן "נברסקה", ליאונרדו די קפריו "הזאב מוול סטריט", אוסקר אייזק "בתוך לואין דיוויס" וז'ואקין פיניקס על "היא".

המועמדות לפרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה או מיוזיקל הן איימי אדמס על "חלום אמריקאי", ג'ולי דלפי על "לפני חצות", גרטה גרוויג על "פרנסס הא", ג'וליה לואי-דרייפוס על  "דיברנו מספיק" ומריל סטריפ - "אוגוסט: מחוז אוסייג'".

על פרס הסרט הזר הטוב ביותר יתמודדו "כחול הוא הצבע החם ביותר" הצרפתי של עבדלעטיף קאשיש, "יפה לנצח" האיטלקי של פאולו סורנטינו, "העבר" האיראני של אסע'ר פרהדי, הסרט הדני "ניצוד" של תומס ויטנברג והסרט היפני "הרוח העולה" של הייאו מייאזאקי.

על פרס התסריט יתמודדו "היא", "נברסקה", "פילומנה", "12 שנים של עבדות" ו"חלום אמריקאי".

טקס פרסי גלובוס הזהב יתקיים בלוס אנג'לס ב-12 בינואר 2014. את הטקס ינחו, זו השנה השנייה, הקומיקאיות טינה פיי ואיימי פולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ