כרזות הסרט "12 שנות עבדות" נגנזו לאחר שנטען כי הן גזעניות

בכרזות סרטו החדש של סטיב מקווין, שנתלו בבתי קולנוע באיטליה, מופיעים דיוקנאות גדולים של בראד פיט ומייקל פאסבנדר, שחקני משנה בסרט, ואילו דמותו של השחקן הראשי, צ'יווטל אג'יופור, שחקן בריטי ממוצא ניגרי, מופיעה בקטן בשולי הכרזה

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

החברה שמפיצה באיטליה את סרטו החדש של סטיב מקווין, "12 שנות עבדות", אולצה לאסוף במהירות את כל הכרזות וחומרי הפרסום הקשורים בסרט, לאחר שנטען נגדה שהכרזות משקפות גישה גזענית ומנוגדות באופן חריף לרוחו של הסרט. החברה, "BIM Distribuzione", אישרה כי היא פועלת לאיסוף החומרים והפסקת הפצתם.

בכרזות, שנתלו בבתי קולנוע באיטליה, מופיעים דיוקנאות גדולים של בראד פיט ומייקל פאסבנדר, שחקני משנה בסרט, ואילו דמותו של השחקן הראשי, צ'יווטל אג'יופור, שחקן בריטי ממוצא ניגרי, מופיעה בקטן בשולי הכרזה.

חברת ההפקה האמריקאית של הסרט, "ליונסגייט", הודיעה כי מדובר בחומרי הפצה לא רשמיים, והורתה למפיצים המקומיים לאסוף אותם. "כרזות אולמות הקולנוע של '12 שנות עבדות' המציגות את בראד פיט ומייקל פאסבנדר שלאחרונה הופצו באיטליה לא היו מורשות ולא אושרו על ידי איש מהמפיקים או בעלי הזכויות של הסרט", מסר דובר החברה, "חברת סאמיט אנטרטיינמנט, הפועלת כסוכן מכירות בלעדי מטעם בעלי הזכויות, חוקרת ונוקטת בפעולה מיידית על מנת לעצור את ההפצה של כל חומר בלתי מורשה, ולאסוף בהקדם את כל החומרים שכבר הופצו". אפשר להניח שמפיצי הסרט באיטליה ניסו למשוך קהל בזכות תהילתם של פיט ופאסבנדר, לעומת אלמוניותו הכמעט מוחלטת של אג'יופור, ואולי לא צבע עורם של השחקנים הוא מה שעמד לנגד עיניהם, אולם בהקשר של סרט העוסק בעבדות ובגזענות, היתה זו החלטה אומללה.

סרטו של מקווין, שעתיד לעלות לאקרנים גם בישראל בשבועות הקרובים, מועמד לפרסי גלובוס הזהב לסרט הטוב ביותר, לשחקן הראשי ולבמאי, וגם סיכוייו לזכות במועמדות לאוסקר גבוהים. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ואג'יופור מגלם בו את דמותו של סלומון נורת'הופ, אדם שחור חופשי, מוזיקאי שחי בניו יורק, שנתפס על ידי סוחרי עבדים בוושינגטון ב-1841 ונמכר לעבדות בלואיזיאנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ