סרטים חדשים 2.1

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

סיפור המתחיל בתמונה

סרטה התיעודי של מולי לנדסמן מתחקה אחר חייה של סבתה, מרגוט קלאוזנר, שהיתה שותפה להקמת תיאטרון הבימה בישראל והיתה גם מחלוצי תעשיית הקולנוע הישראלית, כאשר הקימה את אולפני ההסרטה הראשונים בהרצליה, בהם צולמו הסרטים "תעלת בלאומליך" ו"השוטר אזולאי". לנדסמן מתארת בסרט את ביקורה הראשון בישראל של קלאוזנר, שנולדה בברלין ב-1905, בירח הדבש שלה, ואיך בביקור זה התאהבה ברעיון הציוני. בעקבות הביקור החלה לפעול להעלאת שחקני תיאטרון הבימה לארץ ואף החליטה להצטרף אליהם. הסרט מתאר גם את ההתנתקות האכזרית של קלאוזנר מהתיאטרון, ואת המחיר הכבד ששילמו ילדיה בגין בחירותיה של אמם.

ישראל 2013, 82 דקות

להציל את מיסטר בנקס

טום הנקס מגלם את מפיק סרטי האנימציה הנודע וולט דיסני, ואמה תומפסון מגלמת את הסופרת הבריטית פי.אל טראברס, בסרטו של ג'ון לי הנקוק המתאר את מאמציו של דיסני בשנת 1961 להשיג את הזכויות להפיכת הספר "מרי פופינס" לסרט קולנוע. טראברס סירבה בתחילה לשמוע מרעיון עיבוד ספרה למסך הגדול, אך כאשר מצבה הכספי הידרדר היא הסכימה לנסוע להוליווד ולהיפגש עם דיסני. המפגש ביניהם הוביל לבסוף להפקת אחת הקלאסיקות הגדולות של הקולנוע האמריקאי. תומפסון מועמדת לפרס גלובוס הזהב על תפקידה בסרט.

Saving Mr. Banks, ארה"ב 2014, 121 דקות

הזאב מוול סטריט

סרטו הארוך מדי של הבמאי מרטין סקורסזה הוא עיבוד רווי סצנות סמים וסקס פרועות לספרו האוטוביוגרפי של סוחר הבורסה האמריקאי ג'ורדן בלפורט, בו תיאר את התעשרותו המהירה באמצעות מכירת מניות זולות וחסרות סיכוי, את אורח חייו הראוותני והאובססיבי ואת נפילתו המהירה אם כי הלא מאוד כואבת. את תפקידו של בלפורט מגלם ליאונרדו די קפריו, והוא מועמד לשני פרסי גלובוס הזהב – לקומדיה הטובה ביותר ולשחקן הטוב ביותר. בהוליווד הוא כבר הספיק לחולל שערוריות לאחר שאנשי האקדמיה האמריקאית לקולנוע הזדעזעו מהשימוש הנלהב בסמים בסרט.

The Wolf of Wall Street, ארה"ב 2013, 180 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ