ממשלת סין קנסה בסכום עתק את הבמאי ז'אנג יימו על שהוליד יותר מילד אחד

ליימו ולאשתו שלושה ילדים, ובשל כך הוטל עליו קנס בהיקף השקול ל-1.2 מיליון דולר. בדצמבר שעבר התנצל על כך הבמאי בפומבי

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

הבמאי הסיני ז'אנג יימו נקנס על ידי ממשלת סין בסכום עתק לאחר שהפר את החוק האוסר להוליד יותר מילד אחד במשפחה. ליימו ולאשתו שלושה ילדים, שני בנים ובת, וסין הודיעה כי בשל כך עליו לשלם סכום של 7.5 מיליון יואן, השקולים ל-1.2 מיליון דולר, בתוך שלושים יום מרגע שנמסרה לו ההודעה.

יימו, בן 62, שביים את טקס פתיחת האולימפיאדה בבייג'ין בשנת 2008, ידוע בזכות סרטיו "קללת פרח הזהב" ו"גיבור", "הפנסים האדומים", "פרחי מלחמה" ו"כשתקראי בשמך". בדצמבר שעבר הוא התנצל בפומבי על שהפר את החוק הסיני, המקציב ילד אחד בלבד למשפחה בניסיון למנוע גידול יתר באוכלוסייה.

ז'יאנג יימוצילום: אי-פי

על פי החוק, למשפחות החיות בערים מותר ללדת ילד אחד בלבד, אך בכפרים מותר למשפחות ללדת שני ילדים, אם הראשון שבהם הוא בת (באחרונה נמסר על ההקלה הצפויה במדיניות זו). יימו הודה כי אכן יש לו שלושה ילדים, והכחיש שמועות לפיהן הוא אב לשבעה ילדים, מארבע נשים. באותה הזדמנות אמר כי הוא "מתנצל מעמקי נשמתו בפני הציבור הסיני".

הקנס שהוטל על הבמאי מטעם המשרד הסיני לתכנון משפחה מוגדר כ"מס תחזוקה חברתי", והוא חושב על פי משכורתם של יימו ושל אשתו בעת שנולדו ילדיהם, בשנים 2000, 2003, ו-2005.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ