שני ליטמן
שני ליטמן

המיזם לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים, בניהולו של יורם הוניג, הכריז על סרטי הקולנוע וסדרות הטלוויזיה שבהם ישקיע בפיתוח ובהפקה במועד הראשון של 2014. למיזם הוגשו במועד זה 90 פרויקטים, מתוכם אושרו לתמיכה תשעה, בהשקעה כוללת של כחמישה מיליון שקלים.

במסלול להפקת סרטי קולנוע יושקעו כ–3 מיליון שקלים בארבעה פרויקטים: "להציל את נטע", סרט בבימויו של ניר ברגמן, על פי תסריט של ערן בר גיל וניר ברגמן, המכיל חמישה סיפורים קצרים של חמש נשים בצמתים שונים בחייהן, שמה שמחבר ביניהן הוא מפגש מקרי עם גבר ששמו נטע; "המוסד הסגור", הוא פרודיה שכתב ומביים אלון גור אריה, על סוכן מוסד הנשלח להציל את ישראל מפני ארגון טרור שמאיים על שלום העולם. אם ייכשל במשימה, לא יזכה ראש המוסד להדליק משואה בטקס יום העצמאות, דבר שפשוט אינו מתקבל על הדעת;

אייל חלפון. משחק כדורגל לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיניצילום: אריאל שליט

"מלחמת 90 הדקות" שכתב ומביים איל חלפון, מביא פתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני בדמות משחק כדורגל, עליו מחליטים מנהיגי שני הצדדים. המנצח יישאר כאן, המפסיד, עוזב לתמיד; "קאפו בירושלים" שכתב מוטי לרנר ומביים אורי ברבש, מתרחש בירושלים בסוף שנות ה–40. ברונו, רופא מוורשה שהיה ראש בלוק באושוויץ, מגיע עם אשתו לירושלים בתקווה להתחיל בחיים חדשים, אך נתקל בשמועה לפיה היה ראש בלוק סדיסט באושוויץ, ופותח במאבק על חייו ועל שמו הטוב.

במסלול הבין־לאומי אושרה השקעה של מיליון ו-600 אלף שקל בפרויקט "עמק רפאים", קופרודוקציה ישראלית־אמריקאית בבימויו של אבי נשר. במרכז העלילה עומד אדם הורן, פסיכולוג אמריקאי ידוע שם שמגיע לירושלים לסדרת הרצאות ומוצא את עצמו מעורב בפרשת משמורת יצרית ואלימה. הפסיכולוג פותח במאבק להצלת הילד, במיוחד כאשר עולה האפשרות שאחד מהוריו מתכנן מעשה עקידה. 

ניר ברגמן. חמישה סיפורים עם נטעצילום: טלי שני

במסלול הפקת סדרת טלוויזיה אושרה השקעה של 500 אלף שקלים בסדרה "המשגיח" (שם זמני) של דרור סבו. גיבורה הוא ארי מילוס, חוקר הפרעות שינה ונוירולוג שמוצא את עצמו במרכזה של שורת מעשי רצח המתרחשים בשכונת ילדותו שהפכה עם הזמן למרכז של תעשיית הקבלה. מילוס נאלץ להתמודד עם עברו המודחק ועם הסכנה לחייו.

אבי נשר (משמאל) עם אדיר מילר בבימוי הסרט "פלאות". השקעה בקופרודוקציה ישראלית-אמריקאיתצילום: אמיל סלמן

במסלול פיתוח תסריט לסרט עלילתי, אושרה השקעה של 40 אלף שקל בכל אחד משלושת הפרויקטים הבאים: "איך להשיג את גבר חלומותייך בעשרה צעדים פשוטים" של רחלי בן דרור ואפרת קאופמן, "גן עדן" של מיתר קוטלר, ו"שומר שתיקה" של ענת יוטה צרויה.

המיזם לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים הוקם ב-2008, והשקיע מאז הקמתו כ-45 מיליון שקלים בהפקת 37 סרטי קולנוע, 15 סדרות טלוויזיה, שני פרויקטים באנימציה ושמונה פרויקטים בינלאומיים, ובנוסף השתתף בפיתוח 69 פרויקטים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ