"הנסיך הירוק" זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל סנאדאנס

סרטו של שירמן, שהופק בעבור ערוץ יס דוקו ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, הוא עיבוד לספר "בן החמאס" של מוסעב חסן יוסף

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

"הנסיך הירוק", סרטו התיעודי של נדב שירמן, זכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל סנאדאנס שמסתיים היום ביוטה שבארה"ב. סרטו של שירמן, שהופק בעבור ערוץ יס דוקו ובתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, הוא עיבוד לספר "בן החמאס" של מוסעב חסן יוסף. חסן יוסף, בנו של אחד ממנהיגי החמאס השיח' חסן יוסף, נהפך למשתף פעולה של השב"כ, ובסרט מובא סיפור מערכת היחסים שלו עם סוכן השב"כ גונן בן־יצחק.

בהקרנת הבכורה של הסרט, שהיה סרט הפתיחה של הפסטיבל בקטגוריה התיעודית, נכחו שני גיבוריו, חסן יוסף ובן יצחק. סרטיו הקודמים של שירמן, "מרגל השמפניה" ו"חדר חושך", שעסקו אף הם בפרשיות טרור וריגול בינלאומיות, הצליחו גם הם בעולם והופצו במדינות שונות. "הנסיך הירוק" זכה בסאנדאנס גם להצלחה עסקית, ונמכר בזמן הפסטיבל להפצה באנגליה, אוסטרליה וניו־זילנד.

מתוך "הנסיך הירוק"צילום: האנס פרום, באדיבות yes דוקו

ביום חמישי נודע כי סרט ישראלי נוסף, "הכי קרוב לאיך שהצילום נראה", סרט תיעודי קצר של יובל המאירי ומיכל וקנין, זכה אף הוא בפרס הסרט הקצר התיעודי הטוב ביותר. בפרס חבר השופטים לסרט התיעודי הארוך הטוב ביותר בתחרות האמריקאית זכה בסנאדאנס "ריץ' היל" של טרייסי דרוז טראגוס ואנדרו דרוז פאלרמו. בפרס חבר השופטים לסרט העלילתי הטוב ביותר בתחרות האמריקאית זכה "וייפלאש", של דמיאן שאזלה. בפרס חבר השופטים לסרט הדרמה הטוב ביותר בתחרות הקולנוע העולמי זכה "להרוג אדם", של אלחנדרו פרננדז אלמנדרס. בפרס חבר השופטים לסרט התיעודי הטוב ביותר בתחרות הקולנוע העולמי זכה "חזרה לחומס" של הבמאי הסורי טלאל דרקי. בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל סאנדאנס זכה סרט נוסף שעוסק במלחמת האזרחים בסוריה, הסרט "על אלוהים וכלבים", שנעשה בידי קולקטיב אבונאדארה. הסרט מספר על חייל צעיר בצבא סוריה החופשית שמודה שהרג אדם שידע שהוא חף מפשע. הוא נשבע לנקום באל שגרם לו לבצע את הרצח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ