האתר גאוקר מאשים את טרנטינו במניפולציה

האתר שפירסם לינקים שבהם אפשר היה לקרוא את התסריט החדש של טרנטינו, טוען כי הבמאי רצה בכך

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

אתר הרכילות גאוקר מאשים את קוונטין טרנטינו בהפעלת מניפולציה על התקשורת שהביאה לפרסום לינק לתסריט המודלף של הבמאי, "השמינייה מלאת השנאה". האתר טוען שטרנטינו הודה כי הוא נהנה מכך שמעריציו קוראים את התסריט וכי הוא רצה שהגרסה של התסריט תפורסם ברשת.

אתמול נודע כי הבמאי הגיש תביעה על הפרת זכויות יוצרים נגד חברת "גאוקר מדיה", על הפצת עותקים של התסריט שלו. בתביעה טען הבמאי שהאתר הלך "רחוק מדי" בכך שפירסם לינקים למקור לא ידוע שבו יכלו המעוניינים בכך לקרוא את התסריט במלואו.

טרנטינו. תרגיל יחסי ציבור?צילום: רויטרס

האתר פירסם את התסריט לאחר שטרנטינו הכריז בשבוע שעבר שהוא מבטל את הפקת המערבון המתוכנן, לאחר שהחל לקבל פניות מסוכני שחקנים שביקשו לארגן ללקוחותיהם אודישנים לסרט החדש. טרנטינו הבין מכך שהתסריט, שלדבריו ניתן רק לשישה אנשים המקורבים אליו, דלף והוא מסתובב במסדרונות הוליווד.

כתב גאוקר, ג'ון קוק, פירסם היום תגובה לתביעה של טרנטינו, והאשים את הבמאי בצביעות. "בשבוע שעבר, לפני פרסום התסריט שלו ברשת, אבל אחרי שהתסריט כבר נפוץ בהוליווד, טרנטינו הפך את ההדלפה של 'השמינייה מלאת השנאה' לנושא שיחה חדשותי לוהט בכך שדיבר עליו בהרחבה עם אתר החדשות ההוליוודי 'דדליין', שבעצמו החזיק בעותק של התסריט", כתב קוק, "טענותיו הפומביות מאוד של טרנטינו על ההדלפה, ואיזכור שמותיהם של האנשים שהיתה להם גישה לתסריט, צוטטו בלא מעט אתרי חדשות, כולל באתר שלנו. היה זה טרנטינו בעצמו שהפך את התסריט שלו לעניין חדשותי, דבר שמשך אליו הרבה מאוד תשומת לב".

קוק ציטט שורה מתוך הראיון שנתן טרנטינו לדדליין, בו אמר כי "אני אוהב את העובדה שכולם בסופו של דבר קוראים את זה ברשת. למען האמת, לא הייתי רוצה שזה יהיה אחרת. אני אוהב את זה שאנשים אוהבים את השטויות שלי, ושהם יוצאים מגדרם כדי למצוא את זה ולקרוא את זה".

טרנטינו לא הגיב בינתיים לדברים, אולם עורך האתר דדליין, מייק פלמינג, אמר שקוק מנסה לעוות את מה שנאמר ולהוציא דברים מהקשרם, על מנת לחמוק מהעובדה הפשוטה שהתסריט של טרנטינו הוא קניינו הרוחני ולכן אסור היה להפיץ אותו ללא רשותו. לדבריו, האמירה של טרנטינו לגבי שביעות הרצון שלו מכך שאנשים קוראים את התסריטים שלו התייחסה לתסריטים שכבר הופקו ונהפכו לסרטים, ולא כאלה שעדיין לא נחשפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ