רותה קופפר

עדיין לא פורסמה הודעה רשמית על סיבת מותו של השחקן פיליפ סימור הופמן. בארצות הברית מחכים בינתיים לסיום הניתוח שלאחר המוות. החששות בקשר למצבו של השחקן החלו להתעורר ביום ראשון בשעות הבוקר לאחר שלא הגיע לקחת את שלושת ילדיו מזוגתו בשעה שנקבעה. היא צילצלה לידיד שהלך לבדוק מה מצבו. הידיד, התסריטאי דייוויד בר כץ, הוא שמצא את הופמן והזעיק את המשטרה. בני משפחתו של השחקן פירסמו הודעה קצרה שבה ביקשו פרטיות בזמן שהם מתאבלים.

באוגוסט האחרון פרש השחקן מצילומי המותחן "הילד ה-44" בגלל "סיבות שאין לפרטן", ואת מקומו תפס וינסנט קאסל. הפרישה הובילה לגל שמועות על מצבו הבריאותי. הפעם האחרונה שהוא נראה באירוע רשמי היה בחודש שעבר בפסטיבל סנדאנס, שם הוא נראה חיוור וכחוש. מאז מותו גם נודע כי באחרונה נפרד מחברתו ואם שלושת ילדיו ועבר לגור בדירה בניו יורק, הקרובה לבית המשפחה.

אתר הנצחה מאולתר לזכרו של פיליפ סימור הופמן בכניסה לבניין שבו התגורר בניו יורקצילום: REUTERS

בעבר סיפר הופמן בראיון לתוכנית התחקירים "60 דקות" כי הוא נקי מסמים מאז גיל 22. על התקופה ההיא של ההתמכרות אמר: "הייתי בן 22 והייתי בשלב בחיים שנבהלתי".

שחקנים בהוליווד הביעו את צערם על מותו של הופמן ונפרדו ממנו. "אני מרגישה כל כך בת מזל שהזדמן לי לעבוד עמו ולהכיר אותו, מותו העציב אותי מאוד", כתבה ג'וליאן מור, ששיחקה לצד הופמן ב"לילות בוגי", "מגנוליה" ו"ליבובסקי הגדול". ג'ורג' קלוני, ששיחק לצד הופמן ב"משחקי שלטון", אמר: "אין מלים. זה פשוט נורא". טום הנקס, ששיחק לצד הופמן ב"מלחמתו של צ'רלי וילסון", כתב: "זה יום נורא בשביל אלה שעבדו עם פיליפ. הוא היה כישרון ענקי".

מותו של הופמן לא יפגע בסרטי ההמשך ל"משחקי הרעב" - כך מסר מקור המקורב להפקה ל"שיקגו טריביון". נותרו שבעה ימי צילומים בלבד להסרטת הסרט השני מתוך שניים, "משחקי הרעב: עורבני חקיין" - סרטי ההמשך שיחד הם החלק השלישי לעיבוד קולנועי זה. לא ברור עדיין כיצד האולפן יתמודד עם היעדרותו של הופמן בחלק השני, אבל בחלק הראשון רוב הצילומים בהשתתפותו הסתיימו. "הופמן היה אחד השחקנים הכישרוניים של דורנו", אמר דובר מטעם אולפני ליינסגייט, המפיקים את הסרטים. הסרט הראשון מתוך צמד הסרטים הללו אמור לעלות לאקרנים ב-21 בנובמבר השנה, והשני בחלוף שנה - ב-20 בנובמבר 2015.

לעומת זאת, ברשת הכבלים שואוטיים יצטרכו לקבל החלטה בנוגע לסדרה "Happyish" בהשתתפות הופמן. הדרמה הקומית, שגיבורה הוא איש פרסום מיואש, נבנתה בעיקר סביב דמותו של הופמן, וצולם ממנה רק פרק אחד - פרק הפיילוט. שואוטיים תצטרך להחליט כעת אם תמשיך בפרויקט בליהוק אחר או שתוותר עליו. גם בשואוטיים ספדו לשחקן ואמרו שהיה "אחד השחקנים המבריקים והטובים של דורנו". עוד נאמר בהודעה רשמית מטעם הערוץ: "הוא היה כישרון קומי. היו לנו הזכות והעונג לעבוד אתו ואנו כואבים את האובדן הפתאומי". לפני כשבועיים, כאשר הודיע מנכ"ל שואוטיים דייוויד נווינס על הפרויקט החדש שהם מפתחים ועל כך שהופמן יהיה במרכזו, הוא אמר: "לקח לנו זמן להשיג את הופמן, אבל ממש השתלם לחכות לו".

הופמן בצילום שנעשה בפסטיבל סאנדנס בינוארצילום: VICTORIA WILL/INVISION/AP

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ