פרס פרלוב למיקי פולונסקי

פולונסקי, סטודנט ממכללת מנשר לאמנות, הוא הזוכה בתחרות קרן פרלוב ליצירה דוקומנטרית 2014

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

מיקי פולונסקי, סטודנט ממכללת מנשר לאמנות, הוא הזוכה בתחרות קרן פרלוב ליצירה דוקומנטרית 2014. שלב הגמר של התחרות התקיים אתמול (שלישי) בסינמטק תל אביב.

התחרות מיועדת לסטודנטים לקולנוע, ומיועדת לפיתוח פרויקט תיעודי. השנה נשלחו אליה כמאה הצעות, מתוכן נבחרו חמש שעלו לשלב הגמר. הצעתו של פולונסקי, "בניין אחד וארבעים אנשים רוקדים", עוסקת בבניין של הדיור הציבורי בבת ים, הממוקם מול היכל התרבות בעיר. הסרט יעקוב אחר דיירי הבניין מיום שבת בחמש לפנות בוקר ועד הקונצרט האחרון בהיכל. גובה המענק שיקבל הזוכה הוא 40 אלף שקל.

בחבר השופטים נמנו השנה העיתונאית לינוי בר גפן, הבמאי לאון פרודובסקי והמנהל הקריאטיבי של קשת חגי לפיד, ולצדם נציג קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות, יואב אברמוביץ', ובתו של דוד פרלוב, המפיקה והעורכת יעל פרלוב. צוות השופטים החליט להעניק את הפרס לפולונסקי משום שהצעתו "מבטאת חזון רגיש ועדין על מצבה של ישראל השלישית והדחויה שנותרה לחסדיו של הדיור הציבורי שהולך ומתפורר. חבר השופטים מצא לנכון להדגיש את החשיבות והרלוונטיות של הנושא המובא בהצעה מתוך אמון שהשמעת קולם של דמויות נעלמות אלו, יכול להשפיע על סדר היום הציבורי".

הבמאי דוד פרלוב הלך לעולמו לפני עשר שנים, ואחרי מותו יסדה משפחתו, בשיתוף עם שידורי קשת וקרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות, קרן לזכרו. בטקס אתמול הוכרז גם מתן ציון לשבח לסרטו המיועד של נדן פינס מהחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, "לצלם את אלוהים", שיתעד חבורה של פליטי החברה הישראלית שיוצאת לשחזר ולצלם סצינות ענק תנ"כיות במדבריות ארץ ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ