שני ליטמן
שני

הבמאי הבריטי הוותיק טרי גיליאם הודיע בשבוע שעבר שהוא מתעתד להתחיל שוב את הפקת הסרט "האיש שהרג את דון קיחוטה", ושהצילומים יחלו ב-29 בספטמבר השנה באיים הקנריים.

גיליאם הודיע כבר לפני 25 שנה שהוא רוצה לעבד לקולנוע את ספרו הקלאסי של מיגואל דה סרוונטס, "דון קיחוטה". עד כה ניסה להרים את הפקת הסרט שש פעמים ובכולן נכשל. הכישלון המפורסם ביותר, שהתרחש בשנת 2000, בהפקה שלה היה שותף השחקן ג'וני דפ, תועד בסרט התיעודי "אבודים בלמנשה". הסרט אמור היה לעקוב אחרי מאחורי הקלעים של ההפקה, ובמקום זאת תיעד את חוסר המזל הכרוני שרדף אותה, לרבות פציעת גב חמורה של השחקן הראשי ז'אן רושפור, שיטפון שהציף את אתר הצילומים וגרם נזקים לציוד ומטוסים של נאט"ו שחגו מעל לאתר הצילומים והרעישו ללא הרף.

טרי גיליאםצילום: Reuters

הפרויקט התעורר לחיים ב-2009, עם רוברט דובל כדון קישוט ואוון מקרגור לצידו כעוזרו סנשו פנשה, אך גיליאם לא הצליח לגייס את התקציב הדרוש. דובל בן ה-81 אמר בחודש שעבר שהוא עדיין מתכנן להיות דון קישוט של גיליאם.

לדברי גיליאם, המפתח להולדתה מחדש של ההפקה השנה, בפעם השביעית, הוא המפיק הספרדי החדש והצעיר שאתו הוא עובד, אדריאן גרה בן ה-29, שאמור לגייס את התקציב להגשמת חלומו הישן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ