עמוס גיתאי מביים סרט על פי סיפור של אהרן אפלפלד

הסרט, "צילי", מתאר את הדמות הראשית בנובלה "הכותונת והפסים", שכתב אפלפלד ופורסמה בתוך ספר בשם זה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבמאי עמוס גיתאי מצלם בימים אלה סרט על פי סיפור של אהרן אפלפלד, סרט שייקרא "צילי". לדברי גיתאי, החלק העיקרי של הצילומים הסתיים למעשה, וכעת נותרו עוד כמה ימים שבהם יצולמו נופים אירופים. הסרט צולם באוקראינה, רומניה, פולין וישראל. הוא אמור לעלות לאקרנים באוקטובר.

צילי היא הדמות הראשית בנובלה "הכותונת והפסים", שכתב אפלפלד ופורסמה בתוך ספר בשם זה. הנובלה עוסקת בילדה יהודייה בת 13 בכפר ברומניה, שבני משפחתה משאירים אותה בבית כאשר הם בורחים בזמן מלחמת העולם השנייה מפני הנאצים. גיתאי אומר שהסרט מתמקד בזמן שבו צילי הסתובבה ביערות ובמסע שלה עם ניצולי השואה לעבר פלשתינה. לדברי גיתאי, "היא היתה יותר איטית ואהבה את הטבע, והעובדה שהיא לא מסונכרנת עם המציאות הצילה אותה בסופו של דבר, כי את כל המשפחה שלה חיסלו".

מתוך "צילי"צילום: Dan Bronfeld Best / Isabelle In

את התפקיד הראשי בסרט מגלמת שרה אדלר, ומשתתפים בו גם השחקנית הצעירה משי שיינמן, ילנה ירלובה, אנדרה קשקר, שמואל וולף, מיקי וולף, נטשה מנור והשחקן הקנדי אדם צ'קמן. הסרט דובר יידיש, אוקראינית, גרמנית, הונגרית ורומנית.

עמוס גיתאיצילום: מוטי מילרוד

גיתאי אומר שהוא בחר באפלפלד מתוך אהבה לכתיבה שלו, שלדבריו, "אינה עושה אינסטרומנטליזציה של השואה. הוא לא עושה בשואה שימוש מעבר לסיפור המצומצם, ודולה מדי פעם פיסת זכרון מילדותו שלו בצ'רנוביץ', שהופכת להיות הציר שסביבו הוא בונה את הסיפור".

אהרן אפלפלדצילום: תומר אפלבאום

להפקת הסרט שותפים מהצד הישראלי מיכאל תפוח, המפיק הצרפתי לורן טרושו וחברת ההפקות של הבימאים הבלגים פייר וז'אן לוק דארדן. את הסרט מצלם גיורא ביח.

מתוך הסרט "צילי". שרה אדלר בתפקיד הראשיצילום: Dan Bronfeld Best / Isabelle In

במקביל תיפתח בשבוע הבא רטרוספקטיבה לסרטיו של גיתאי בסינמטק הצרפתי בפאריז, שבה יוקרנו 79 סרטים שיצר במשך 37 שנות עשייה, וכן תערוכה של חומרי ארכיון הקשורים בסרטיו וביצירתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ