יומו האחרון של הבמאי פאזוליני - בסרט חדש

וילם דפו יככב בסרטו של הבמאי האמריקאי אייבל פררה על הבמאי האיטלקי שנרצח ב-1975

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

הבמאי האמריקאי אייבל פררה מצלם בימים אלה ברומא את "פאזוליני", סרט על יומו האחרון של המשורר ובמאי הקולנוע האיטלקי פייר פאולו פאזוליני. את דמותו של פאזוליני מגלם השחקן וילם דפו. התסריט נכתב בהשראת אירועי היום האחרון בחייו של הבמאי, ראיון ארוך עמו שנערך לפני מותו, קטעים מספרו האחרון והתסריט האחרון שכתב, אותו לא הספיק לביים.

פאזוליני, שנרצח ב–1975, היה מגדולי במאי הקולנוע האיטלקים ואחד השנויים במחלוקת שבהם. הוא יצר בין היתר את הסרטים "מאמא רומא", "אקטונה", "הבשורה על פי מתי", ו"סאלו או 120 ימי סדום", כתב שני רומנים, "נערי החיים" ו"חיים אלימים", ופרסם כמה קבצי שירה.

צילומי סרטו של פררה מתקיימים בין היתר במסעדה בה אכל פאזוליני את ארוחתו האחרונה, ב–1 בנובמבר 1975, בחברת פינו פלוזי, צעיר שעבד בזנות ואותו פגש פאזוליני בתחנת הרכבת רמיני בעיר. השניים עזבו את המסעדה יחד ולמחרת בבוקר נמצאה גופתו החבולה של פאזוליני על החוף באוסטיה, סמוך לרומא. המסעדה עדיין שייכת לאותם בעלים שניהלו אותה אז, ובנו של בעל המסעדה, שהגיש לפאזוליני ופלוזי את אותה ארוחה, מגלם בסרט את תפקידו של אביו. את הצעיר שמגלם את דמותו של פלוזי פגש פררה לטענתו, ברחוב.

פייר פאולו פאזוליניצילום: REUTERS

פררה אמר שבחר לעשות סרט על פאזוליני משום שסרטיו שינו את חייו. פררה נולד ב–1951 בניו יורק, בן להורים איטלקים, ויצר עד כה 18 סרטים עלילתיים, בהם "4:44, היום האחרון בעולם", ו"מרי". לפני שהחל בצילומי הסרט על פאזולוני, צילם את "ברוך הבא לניו יורק", סרט העוסק בדמותו של יו"ר קרן המטבע העולמית לשעבר, דומיניק שטראוס קאהן, שנעצר בניו יורק בחשד לתקיפה מינית של חדרנית במלון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ