"הגננת" של נדב לפיד ו"בורג" של שירה גפן יוקרנו בפסטיבל קאן

הסרטים יוקרן לראשונה במסגרת "שבוע הביקורת" המיועד לבמאים צעירים ויצטרפו לסרטיהן של קרן ידעיה וענבר חורש שיוקרנו במסגרות אחרות בפסטיבל

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

שני סרטים ישראלים נוספים יוקרנו בפסטיבל קאן הקרוב שיפתח ב-15 במאי – "הגננת" של נדב לפיד ו"בורג" של שירה גפן. היום פרסמה הנהלת הפסטיבל כי שני הסרטים יוקרנו במסגרת "שבוע הביקורת". בשבוע שעבר פורסם כי סרטה של קרן ידעיה, "הרחק מהיעדרו", יוקרן באחת משתי המסגרות החשובות ביותר של הפסטיבל, "מבט מסוים", וכי "הביקור", סרטה הקצר של ענבר חורש מבית הספר לקולנוע מנשר, ישתתף במסגרת תחרות הסרטים הקצרים של הפסטיבל, ה"סינפונדסיון".

סרטו החדש של נדב לפיד ("השוטר"), בהפקת "פאי סרטים" שבבעלות טליה קלינהנדלר ואסנת הנדלסמן קרן, מספר על גננת חובבת שירה (שרית לארי), המגלה בגן הילדים שלה ילד בן חמש (אבי שניידמן), משורר מחונן, ומחליטה להציל את שיריו מהעולם הגס והנבער שמסביב. אבל הילד המהורהר לא מגלה רצון מיוחד להינצל. בסרט משתתפים גם אסתר רדא, ליאור רז, יחזקאל לזרוב, דן תורן והמוכתר. "הגננת" יוקרן באחת משתי ההקרנות החגיגיות של שבוע הביקורת.

"בורג", סרטה של שירה גפן ("מדוזות"), מספר על שתי נשים, אחת ישראלית (שרה אדלר) והשנייה פלסטינית (סמירה סרייה), החיות באותה סביבה אך בשני קצוות שונים: אפרת היא אמנית שהלכה לאיבוד בתוך השפע שסביבה, ונאדין חפצת החיים נקברת תחת החיים הקשים במחנה הפליטים שבו היא גרה. טעות אנוש גורמת לשתי הנשים להתחלף, וכל אחת מהן מוצאת את עצמה חיה בעולמה של האחרת, בצדו האחר של הגבול. לצדן של אדלר וסרייה משחקים גם דוראד לידאווי, זיעד בכרי, נעמה שוהם, רבקה נוימן, הנרי דויד ורועי כפרי. את הסרט הפיקו דוד מנדיל , משה אדרי, לאון אדרי וקרן מיכאל.

מתוך הסרט "הגננת"צילום: איתיאל ציון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ