האחים דארדן יבואו לישראל לפסטיבל סרטי הסטודנטים

סרטם, "יומיים ולילה", יפתח את פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי. עוד יתארחו בו הבמאים לאו קראקס, ראדו מוטיאן, קים ג'י וון ואחרים

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

הבמאים הבלגים, האחים ז'אן לוק ופייר דארדן, יגיעו לישראל כאורחי פסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי, שייפתח ב-31 במאי ויימשך עד 7 ביוני. סרטם החדש של האחים דארדן, "יומיים ולילה", המתחרה השנה בתחרות הרשמית של פסטיבל קאן, גם יפתח את פסטיבל הסטודנטים. הסרט ייצא להקרנות מסחריות בישראל ב-12 ביוני.

מלבד האחים דארדן מתהדר הפסטיבל באורחים מעניינים נוספים, כמו הבמאי הצרפתי לאו קראקס, הבמאי הרומני ראדו מוטיאן, עורכת סרטיו של לארס פון טרייר, מולי מלין סטנסגארד, הבמאי הקוריאני קים ג'י וון, הבמאי הגיאורגי אוטר יוסליאני והבמאי הצ'יליאני סבסטיאן סילבה.

לוק (מימין) וז'אן-פייר דארדן

בין סרטיהם הידועים של האחים דארדן ניתן למצוא את "השבועה" מ-1996, "רוזטה" מ-1999 שזכה בפרס דקל הזהב לסרט הטוב ביותר בפסטיבל קאן, "הבן" מ-2003 ו"הילד" מ-2005, שגם הוא זכה בפרס דקל הזהב בקאן. האחים דארדן ינחו שתי סדנאות אמן במסגרת הפסטיבל בתל אביב, ותיערכנה הקרנות חגיגיות של סרטיהם "הבן", "הילד" ו"הילד עם האופניים" מ-2011. הבמאי ומבקר הקולנוע הצרפתי ליאו קראקס, שיצר את "הנאהבים מפריז" ואת "זה אצלה בדם", יעביר סדנת בימוי במסגרת הפסטיבל ותיערך רטרוספקטיבה של סרטיו. הבמאי הקוריאני קים ג'י וון יקרין את סרטו "I SAW THE DEVIL", שלאחריו ייערך דיון בהשתתפות הבמאי ויוצרים נוספים, וכן ינחה סדנת בימוי לקהל הרחב. עורכת הסרטים מולי מלין סטנסגארד, שערכה גם את סרטו האחרון של לארס פון טרייר, "נימפומנית", תנחה סדנה ותספר על העבודה לצדו של הבמאי הדני השנוי במחלוקת.

הבמאי אוטר יוסליאני, יוצר הסרטים "בוקר יום שני" ו"צייד פרפרים", יעביר סדנת בימוי ויקרין שלושה מסרטיו.

הבמאי הרומני ראדו מונטיאן, אחד הבולטים בבמאי הגל החדש בקולנוע הרומני, שיצר את הסרט "יום שלישי אחרי החגים", יקיים סדנת בימוי לקהל הרחב, יקרין את סרטיו ""BOOGIE ו-"THE PAPER WILL BE BLUE". שלאחריהם יקיים מפגשים עם הקהל.

הבמאי והתסריטאי הצי'ליאני סבסטיאן סילבה, יקרין את סרטו "Chrystal Fairy and the Magical Cactus" וינחה סדנת בימוי לקהל הרחב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ