מת השחקן הבריטי בוב הוסקינס

הוסקינס, שבין סרטיו הידועים "יום שישי הארור", "מונה ליזה" ו"מי הפליל את רוג'ר רביט", פרש מהמשחק ב-2012 לאחר שאובחנה אצלו מחלת פרקינסון. הוא מת מדלקת ריאות

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שני ליטמן

השחקן הבריטי בוב הוסקינס, הזכור מהסרטים "מי הפליל את רוג'ר רביט" ו"יום שישי הארור", מת אתמול בבית חולים בלונדון מדלקת ריאות, והוא בן 72. הוסקינס נולד באוקטובר 1942 בעיירה קטנה במחוז סאפוק שבאנגליה. אמו, שהיתה ממוצא צועני, היתה טבחית וגננת, ואביו מנהל חשבונות ונהג משאית. הוא עבד כנהג משאית, כסבל וכמנקה חלונות, ולמד ראיית חשבון.

כשהיה בן 26 המתין לחבר שעשה אודישן בתיאטרון בלונדון, ומישהו דחף לידיו טקסט ואמר לו, "אתה הבא בתור". הוסקינס נבחן וקיבל את התפקיד. כך החלה קריירת המשחק שלו בתיאטרון. לאחר מכן עבר לשחק גם בטלוויזיה הבריטית, ופריצתו לתודעה התרחשה כאשר השתתף בסדרה של היוצר דניס פוטר ברשת הבי־בי־סי, "מטבעות מן השמים", בשנת 1978.

בוב הוסקינסצילום: אי-פי

סרטו החשוב הראשון היה "יום שישי הארור", ב-1980, ועליו זכה גם בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל קאן. הוסקינס זכה בפרס האקדמיה הבריטית לקולנוע, בפטא, והיה מועמד לאוסקר בשנת 1987 על משחקו בסרט "מונה ליזה", לצדם של מייקל קיין ורובי קולטריין. ב-1988 השתתף בסרט ההוליוודי הראשון שלו, "מי הפליל את רוג'ר ראביט". הסרט זכה להצלחה קופתית גדולה והוסקינס קיבל בזכותו מועמדות לפרס גלובוס הזהב. בהמשך השתתף בסרטים הוליוודיים נוספים, בהם "בתולות הים" (1990), "הוק" (1991), "האחים סופר מריו" (1993) ו"ללא מחסום" (2005). ב-2010 השתתף בסרט "איזה מין שוויון", העוסק במאבק נשים על תנאי עבודתן, שהתרחש ב-1968 במפעל פורד באנגליה.

בשנת 2012 הודיע הוסקינס כי הוא פורש ממשחק, לאחר שאובחנה אצלו מחלת פרקינסון. הסרט האחרון שבו השתתף היה "שלגיה והצייד". הוא הותיר אחריו אשה, לינדה, וארבעה ילדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ