"את לי לילה" נמכר להפצה בבריטניה, אירלנד, צרפת ואוסטרליה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"את לי לילה", סרט הביכורים של אסף קורמן, נמכר להפצה בבריטניה, אירלנד, צרפת ואוסטרליה, עוד לפני הקרנת הבכורה הרשמית שלו אמש, במסגרת "השבועיים של הבמאים" בפסטיבל קאן. בביקורת שפירסם עיתון תעשיית הבידור האמריקאי "הוליווד ריפורטר", הוא החמיא ליצירת הביכורים של קורמן, המתמודדת על פרס מצלמת הזהב היוקרתי (המוענק לסרט ראשון של במאי או במאית).

מדובר בדרמה משפחתית אפלה ומשכנעת, כתב ג'ורדן מינצר, המבקר של "הוליווד ריפורטר", והחמיא לשתי השחקניות הראשיות בסרט, לימור בן שלוש ודאנה איבגי. הסרט, נכתב שם, "עוסק בנושא מורכב באמצעות שילוב של עדינות והתרסה, ותמיד מתקדם באופן לא צפוי תוך חשיפה של הדמויות הכבולות זו לזו מכורח המציאות או בכבלים של תשוקה. זה דיוקן קשה אבל אמיתי החושף כיצד קשרים משפחתיים יכולים לכבול אותנו אבל גם לפעמים לשחרר אותנו מהכבלים".

בעקבות הקרנות מוקדמות של "את לי לילה" בשוק הסרטים של הפסטיבל הצרפתי, מכרה חברת Films Boutique את זכויות ההפצה שלו בכמה טריטוריות: בבריטניה ואירלנד (לחברת Pecadillo Pictures), בצרפת (לחברת Potemkine) ולאוסטרליה (ל-Pallace Films).

את הסרט כתבה בת זוגו של קורמן, לירון בן שלוש (שגם מככבת בו), והוא בעל יסודות אוטוביוגרפיים. "את לי לילה" מספר על קשר בין שתי אחיות, שהצעירה בהן (דאנה איבגי) היא בעלת מוגבלות שכלית התפתחותית. בן שלוש מגלמת את האחות הבכורה המקדישה את חייה לטיפול באחותה, ורק כאשר היא משחררת את אחיזתה באחות נפער בה חלל המאפשר כניסת גבר לחייה. ואולם, הקשר המורכב עם אחותה, יוצר משולש חולני, המטשטש את הגבול שבין אהבה להקרבה ובין טיפול להתעללות.

תגובות