נירית אנדרמן

ההכנסות של "לשבור את הקרח", סרט האנימציה של אולפני דיסני, הגיעו בסוף השבוע ל-1.219 מיליארד דולר והציבו אותו במקום החמישי ברשימת הסרטים בעלי ההכנסות הגבוהות ביותר אי פעם.

במקום הרביעי ברשימת הסרטים המכניסים ביותר ניצב "הארי פוטר ואוצרות המוות: חלק 2" עם הכנסות של 1.3 מיליארד דולר, במקום השלישי "הנוקמים" (אף הוא של דיסני) עם הכנסות של 1.5 מיליארד, ואת שני המקומות הראשונים תופסים סרטיו של ג'יימס קמרון: "טיטאניק" שהכניס 2.2 מיליארד דולר ו"אוואטר" שהכניס 2.8 מיליארד דולר.

מתוך "לשבור את הקרח"

"לשבור את הקרח", שיצא לבתי הקולנוע לפני כשבעה חודשים, נהפך עד מהרה להצלחה מסחררת שאיש בדיסני לא חזה אותה. הסרט, שביימו כריס באק וג'ניפר לי, כבר רשם הישג מכובד אחר וכבש את המקום הראשון ברשימת סרטי האנימציה המכניסים ביותר אי פעם. בכך הוא הדיח מראש הרשימה את "צעצוע של סיפור 3", שהכנסותיו הבינלאומיות הגיעו ל-1.063 מיליארד דולר.

בטקס חלוקת פרסי האוסקר האחרון זכה "לשבור את הקרח" בשני פרסים: סרט האנימציה הטוב ביותר באורך מלא ופרס השיר המקורי הטוב ביותר שנכתב לסרט קולנוע.

גיבורות הסרט, ששאב השראה מ"מלכת השלג" של הנס כריסטיאן אנדרסן, הן אלזה ואנה, שתי נסיכות עצמאיות, פמיניסטיות ורבות תעוזה, שהוריהן נספים בים בעודן ילדות. כשהן מתבגרות, מוכתרת אלזה למלכת ממלכת ארנדל, אך לאחר שבטקס ההכתרה נחשפים כוחות הכישוף שלה, מתכסה הממלכה כולה בשלג וקור נצחי. אלזה נמלטת לארמון מרוחק ורוצה לוותר על תפקידה, אך אחותה יוצאת בעקבותיה, עם כמה שותפים למסע, נחושה להחזיר את אחותה לממלכה ולסייע לה לבטל את הכישוף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ