הבמאי הקוריאני עטור הפרסים פארק צ'אן־ווק יגיע לישראל

הבמאי שפרץ לתודעה הבינלאומית עם סרטו "שבעה צעדים" יהיה אורח פסטיבל הקולנוע ה–31 ירושלים, שייפתח ב–10 ביולי

נירית אנדרמן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נירית אנדרמן

הבמאי הקוריאני עטור הפרסים פארק צ'אן־ווק יגיע לישראל כאורח פסטיבל הקולנוע ה–31 ירושלים, שייפתח ב–10 ביולי. כך פירסמה היום הנהלת הפסטיבל. צ'אן-ווק, שביים בין היתר את הסרטים "שבעה צעדים" (2003), "שלום לנוקמת" (2005) ו"צמא" (2009), יעביר בירושלים כיתת אמן וישתתף בפאנל שידון בנושא "מותחני נקמה קוריאניים". לצד אלה, יוקרן עותק משוחזר של סרטו "שבעה צעדים", וכן תתקיים הקרנה של "סטוקר" (2013) - הסרט הראשון שביים צ'אן-ווק בהוליווד, בכיכובה של ניקול קידמן.

פארק החל לביים ב-1992, והפריצה הגדולה שלו התרחשה בשנת 2000 עם סרטו "אזור ביטחון", שנהפך לאחד משוברי הקופות הגדולים בכל הזמנים בקוריאה. הסרט סיפר על ידידות הנרקמת בין חייל צפון קוריאני לחייל דרום קוריאני באזור הגבול בין שתי המדינות. לתודעה הבינלאומית הוא פרץ ב–2003, לאחר שסרטו "שבעה צעדים" זכה בפרס הגדול של חבר השופטים בפסטיבל קאן. סרט זה הוא חלק מטרילוגיית סרטי הנקמה של צ'אן־ווק, הכוללת גם את "שלום לנוקם" (2002) ו"שלום לנוקמת" (2005).

פארק צ'אן ווק. אורח הפסטיבל

ב–2006 ביים פארק את הקומדיה הרומנטית "אני סייבורג, אבל זה בסדר", וב–2009 יצר את "צמא", שזכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל קאן. ארבע שנים לאחר מכן הוזמן פארק לארה"ב כדי לביים את "סטוקר" בכיכובן של ניקול קידמן ומיה וסיקובסקה.

ביקורו בישראל יתקיים במסגרת אירועי "הקיץ הקוריאני", בעריכתו של דר' פבלו אוטין.

מתוך "שבעה צעדים"צילום: באדיבות סרטי חמיש

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ