סרטים על בית"ר ירושלים ועל כלא נפחא ביום השני של שוק קופרו

שוק הטלוויזיה הדוקומנטרית, שננעל היום, כלל בין השאר גם סרטים על מתנחלים ובדואים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

יום הפיצ'ינג השני והאחרון התקיים היום במסגרת שוק הטלוויזיה הדוקומנטרית "קופרו", המתקיים זו השנה ה- 16 בתל אביב. כמו בכל שנה, וכפי שהיה בחלקו הראשון של אירוע הפיצ'ינג אמש, הציגו יוצרים, מפיקים ומנהלים סרטים תיעודיים בשלבי הכנה שונים. הסרטים, שמרביתם יושלמו ויוקרנו בתוך כשנתיים, הוצגו בפני מנהלים בתחנות טלוויזיה בארה"ב, קנדה ואירופה, נציגים מבי־בי־סי ומארטה, נציגת הטלוויזיה הציבורית האמריקאית פי־בי־אס, נציגת הטלוויזיה הדנית ומנהלים מתחנות בצרפת, שווייץ ועוד. מטרת האירוע היתה לגייסם לתמיכה כספית בסרטים, וכך להפכם להפקות בינלאומיות משותפות לישראל ומדינות זרות.

את האירוע הבוקר פתח סרטה של מאיה זינשטיין על קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, שעורר התלהבות בקרב המנהלים הזרים ונכונות להשקעה. כתב "עובדה" רוני קובן, הציג את הפרויקט "ארבעה ילדים, שלוש אמהות ומצלמה", שהחל בסרטו בתוכנית על הילד רם שאומץ על ידי ישראלית והוחזר בתום שנתיים לסבתו. סרט ההמשך, שעליו הוא עובד כעת ואותו הציג, עוסק בבירוקרטיה של ארגוני המצפון והצדקה והמדיניות ההגירה. "הרובוט של בן" הוא סרטו בעשייה של רועי כהן, העוקב אחרי צוות המנסה ליצור אינטליגנציה מלאכותית.

הבמאי איציק לרנר הציג את "Secret Kink", סרטו על הנעשה בתוככי כלא נפחא. בהמשך הציג הבמאי יגאל בורשטיין את "Homework" - סרט שהוא עושה על משפחתו הסוציאליסטית וקורותיה אחרי מלחמת העולם השנייה ברחבי העולם ובארץ.

בית"ר ירושליםצילום: שרון בוקוב

"Journey Of a Superhero" הוא פרויקט נוסף שהוצג, סרטו של אלעד רט, העוקב אחרי אמן הקומיקס מייקל נצר, שהתגייר, עבר לגור בהתנחלות וכעת מנסה לשוב לתעשיית הקומיקס השוקקת בארה"ב.

שלושת הפרויקטים האחרונים שהוצגו היו "Desert Land", סרטו של אבנר פיינגלרנט העוסק במתנחלים ובדואים שחיים באותו איזור במדבר, "Forest", סרטם של גיא נתיב, עדי ברש ורותי שץ, במסגרתו מנסה נתיב לגלות פרטים על חייה של סבתו וימיה האחרונים בכת אליה השתייכה בארה"ב והסרט "עמוס", של הבמאים יונתן ניר ודני מנקין, העוסק בצלם הטבע עמוס נחום בדרכו לצילום נדיר בקנדה הארקטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ