"גרינלנד" זכה בפרס הסרט הישראלי הטוב בפסטיבל סרטי הסטודנטים בת"א

סרטו של אורן גרנר מבית הספר מנשר מתאר יום בחיי זוג צעיר העובר לגור יחד בדירה חדשה בתל אביב. "הסרט ניחן באלגנטיות קולנועית ומזכיר שוב כמה נכון וחשוב להיות אישי באמנות", נכתב בנימוקי השופטים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הסרט "גרינלנד" של הבמאי אורן גרנר מבית ספר מנשר זכה אתמול (שבת) בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית של פסטיבל הבינלאומי ה-16 לסרטי סטודנטים בתל אביב. פרס חביב הקהל בתחרות הישראלית הוענק לסרט "השפסעלך" של יובל נובלמן , אף הוא מבית הספר מנשר. בתחרות הבינלאומית הוענק פרס הסרט הטוב ביותר לסרט הבריטי "דרך כל בשר" בבימויו של דבן ואן דאם.

"גרינלנד" מתאר יום אחד בחייהם של בני זוג צעירים העוברים לגור יחד בדירה חדשה בתל אביב. "הסרט שאהבנו ניחן באלגנטיות קולנועית, ומזכיר לנו שוב כמה נכון וחשוב להיות אישי באמנות. האוניברסליות שלו מחברת אותנו למשפחה ולרגעים היפים, המצחיקים והאמיתיים ההופכים את כולנו לבני אנוש", כתבו השופטים בנימוקיהם להענקת הפרס.

על הסרט 'דרך כל בשר' כתבו השופטים: "הפרס מוענק לסרט החוקר בשאפתנות ובמיומנות מרשימה את בחירתו של אדם חולה במוות מרצון. מצאנו בסרט אמת וחיפוש אמיתיים, שליטה מרשימה בכל מרכיבי המדיום הקולנועי תוך שינויי טון מפתיעים ומעוררים בין סרקאזם לכאב, בין ציניות לחמלה".

מתוך "גרינלנד"צילום: עדי מוזס

בתחרות הדוקומנטרית זכה הסרט "נער חוף". ציון לשבח ניתן ל"קול קורא". פרס פורום מבקרי הקולנוע בישראל ניתן ל"רעל" של רוני ריינהרץ, שזכתה גם בפרס התסריט הטוב ביותר בתחרות הישראלית. פרס העריכה בתחרות זו ניתן לרני אבידן שערך את "מישהו ראה את אייל נוריך" ; פרס הצילום הוענק לסער מזרחי שצילם את "בכורה", ואילו פרס ההפצה ל"מישהו ראה את אייל נוריך" שביימה שירה פורת.

בתחרות הבינלאומית פרס העריכה הטובה ביותר ניתן לברנז'ה טואה מ"גיום הנואש", פרס הצילום לאירקלי אקהלקטסי על "צומת דרכים", פרס התסריט למרים בליס על "על סף הדלת". פרס סרט האנימציה ניתן ל"סימני חיים" הצ'כי, פרס הסרט האקספרימנטלי לסרט "רקוויאם לרובוט" וציונים לשבח ניתנו ל"לשמור על הר" וכן ל"אחרית דבר" מבית הספר סם שפיגל.

בתחרות הים־תיכונית ומדינות ערב זכה הסרט הטורקי־בלגי "בתים עם חלונות קטנים" בבימויו של בולנט אוזרוק וציון לשבח ניתן לסרט: "אנשי ההר" בבימויו של דן ברונפלד, מהאקדמיה לאמנות ולעיצוב בצלאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ