פולנסקי: אצלם את "פרשת דרייפוס" בפולין אם לא תסגיר אותי לארה"ב

מפיק הסרט, שתקציבו מוערך ב-35 מיליון אירו, אמר כי הבמאי שהורשע בעבירות מין זקוק לערבות משפטית לביטחונו. פרקליטו: הוא שכר דירה בקרקוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבמאי רומן פולנסקי מתכנן לצלם את סרטו הבא, שיעסוק בפרשת דרייפוס, בפולין, אבל מתנה זאת בכך שהממשלה תאשר לו בכתב שלא תאפשר להסגיר אותו לארצות הברית, שבה הוא מבוקש בשל עבירות מין שביצע. כך פורסם אתמול (שני) ב"וראייטי".

"אנחנו צריכים עדיין לקבל החלטה סופית בנושא והיא תלויה בלפחות שני גורמים", אמר ל"וראייטי" המפיק הצרפתי של הסרט, רובר בנמוסה, "הראשון הוא המצב הטכני, שתלוי באולפני הסרטים. בשלב זה אנו כבר יודעים כי ניתן לעמוד בתנאי הזה. הגורם השני הוא משפטי. אנו זקוקים לאישור בכתב לכך שלרומן פולנסקי יובטח בפולין סטטוס של ביטחון מוחלט".

תקציב הסרט "פרשת דרייפוס", המבוסס על ספרו של רוברט האריס " An Officer and a Spy ", מוערך ב–35 מיליון אירו. "זה פרויקט גדול, דומה בהיקפו לסרט 'הפסנתרן'", אומר בנמוסה, "העלילה מתרחשת בפריז בסוף המאה ה–19 ובתחילת המאה ה–20, ויהיה עלינו לבנות סטים רבים לצילומים".

רומן פולנסקיצילום: AP

פולנסקי נולד ב–1933 בפריז וכשהיה בן 4 שבה משפחתו לפולין. במלחמת העולם השנייה הוא ניצל בזכות הימלטותו מגטו קרקוב, ולאחר מכן הסתתר אצל משפחות פולניות תחת זהות נוצרית. לאחר המלחמה למד בבית ספר לאמנויות ובזכות היכרותו עם הבמאי אנדז'יי ויידה החל לאחר מכן ללמוד קולנוע בבית ספר בלודז'.

ב–1977, כשהתגורר בארצות הברית, הורשע בביצוע עבירות מין בנערה בת 13 ומאז הוא מבוקש על ידי רשויות החוק האמריקאיות. ב–2009, כשביקר בשוויץ, נעצר בעקבות בקשת הסגרה שקיבלו הרשויות המקומיות מארצות הברית. בסופו של דבר הוחלט שלא להסגירו ופולנסקי שוחרר ממעצר ועזב את המדינה.

"אני מקווה שיחד עם השלטונות נוכל לספק למר פולנסקי את הביטחון ואת הנוחות המשפטית שלהם הוא זקוק כדי לעבוד בפולין – אלה הקשורים להפקתו של הסרט הזה, ואלה שהם בעלי אופי אישי יותר", אמר ל"וראייטי" אחד מעורכי הדין הפולניים של הבמאי, יאן אולזבסקי. הוא הוסיף כי בכוונתו של פולנסקי להתגורר בקרקוב ושכבר שכר בה דירה. "הוא חולם להביא לכאן את ילדיו כדי להראות להם היכן גדל", הוסיף עורך הדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ