בעקבות רצח הנערים החטופים - נדחתה יציאת הסרט "ערבים רוקדים"

הסרט יפתח כמתוכנן את פסטיבל הקולנוע ירושלים ביום חמישי הבא, אבל לא ייצא באותו יום לבתי הקולנוע, כפי שתוכנן

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

מפיקי הסרט "ערבים רוקדים" הודיעו היום כי החליטו לדחות את מועד יציאתו, בעקבות האירועים הביטחוניים של הימים האחרונים — חטיפת שלושת הנערים ומציאת גופותיהם אמש — והאווירה הקשה והמתוחה שנוצרה בעקבותיהם. הסרט, בבימויו של ערן ריקליס, אמנם יפתח ביום חמישי בשבוע הבא (10.7) כמתוכנן את פסטיבל הקולנוע ירושלים, בהקרנה חגיגית בבריכת הסולטן, אבל לא ייצא לבתי הקולנוע באותו יום, כפי שתוכנן.

קשוע כתב את התסריט של "ערבים רוקדים" בהתבסס על ספריו רבי־המכר "ערבים רוקדים" ו"גוף שני יחיד", האוטוביוגרפיים בחלקם. גיבור הסרט הוא איאד, ילד שגדל בכפר טירה ונשלח על ידי הוריו ללמוד בפנימייה יהודית יוקרתית בירושלים. שם הוא חש עצמו זר ומנוכר, מתקשה להתקבל כשווה בין שווים בקרב חבריו לספסל הלימודים, וצריך להיאבק כדי להוכיח את עצמו ולפלס את דרכו.

לאורך הסרט מגיחים שוב ושוב הקונפליקטים והמתיחויות הרבות המאפיינים את היחסים בין ערבים ליהודים במדינת ישראל. כך למשל, בסצינה המתרחשת בימי מלחמת המפרץ, נראית קבוצה של אזרחים ערבים עולים לגג של בית כדי לצפות בטילי הסקאד שמשגר סדאם חוסיין לעבר ישראל. הם מתבדחים, צוחקים, מעודדים את השליט העיראקי ומייחלים לפגיעה מוצלחת של הטילים. עם זאת, האירועים בסרט מוצגים בדרך כלל בנימה ההומוריסטית ובליווי האירוניה המושחזת המאפיינות בדרך כלל את כתיבתו של קשוע.

מתוך הסרט "ערבים רוקדים". סצינה של ריקוד על הגגותצילום: איתן ריקליס

בסרט משחקים, בין היתר, תאופיק ברהום, יעל אבקסיס, מיכאל מושונוב, עלי סלימאן, דניאל קיציס, מרלן בג'אלי, לטיסיה איידו, ראזי ג'אברין ונורמן עיסא.  המפיקים הם חיליק מיכאלי, אברהם פרחי, תמי ליאון, משה אדרי ולאון אדרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ