"הסרט "ערבים רוקדים" יוקרן בפסטיבל לוקרנו

סרטו של ערן ריקליס לפי תסריט של סייד קשוע, יוקרן בפני אלפים בכיכר המרכזית של לוקרנו בשווייץ

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"ערבים רוקדים", סרטו של ערן ריקליס על פי תסריט של סייד קשוע, התקבל לפסטיבל לוקרנו ויוקרן שם ב"פיאצה גרנדה" — הכיכר המרכזית של העיר שבה מוקרנים בזמן הפסטיבל מדי ערב סרטים לפני קהל של כ–8,000 איש. סרטים אלה מתמודדים על פרס חביב הקהל — פרס ששניים מסרטיו של ריקליס כבר זכו בו בעבר בפסטיבל השווייצרי: "הכלה הסורית" ב–2004 ו"שליחותו של הממונה על יחסי אנוש" ב–2010. פסטיבל לוקרנו ייפתח השנה ב–6 באוגוסט.

"ערבים רוקדים הוא סרט אנושי עם סיפור חזק ומרגש, שאני בטוח שיסחוף את הצופים בלוקרנו ולאחר מכן ברחבי העולם. חוויית ההקרנה בלוקרנו היא עוצמתית ואני מקווה להשלים זכייה שלישית שם תוך עשר שנים", מסר ריקליס.

מתוך "ערבים רוקדים"צילום: איתן ריקליס

"ערבים רוקדים" מתבסס על תסריט שכתב קשוע על פי ספריו "ערבים רוקדים" ו"גוף שני יחיד". הסרט מביא את סיפורו של איאד, נער ערבי מטירה שהוריו שולחים אותו ללמוד בפנימייה יהודית יוקרתית בירושלים, ושנאלץ להתמודד עם שאלות זהות בעולם המורכב סביבו. בסרט מככבים תאופיק ברהום, יעל אבקסיס, מיכאל מושונוב, עלי סלימאן, דניאל קיציס ונורמן עיסא.

הבכורה העולמית של הסרט תתקיים מחר (חמישי) בפסטיבל הקולנוע ירושלים. זה היה אמור להיות סרט הפתיחה של הפסטיבל והקרנתו תוכננה להתקיים בשבוע שעבר בבריכת הסולטן, אבל עקב המצב הביטחוני נדחתה הקרנתו בשבוע והוא יוקרן בסופו של דבר באחד האולמות של הסינמטק הירושלמי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ