וודי אלן לא מאמין שהסכסוך הישראלי-פלסטיני ייפתר בקרוב

בראיון עמו שהתפרסם באתר האמריקאי "The Daily Beast", ציין הבמאי והתסריטאי היהודי־אמריקאי כי בתחילת הסכסוך שני הצדדים לא היו 'נחמדים', וזה מה שהוביל למצב הטראגי הנוכחי, והביע תקווה כי בסופו של דבר הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים ייפתר

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

וודי אלן סקפטי באשר לסיכוי שהסכסוך בין הישראלים לפלסטינים ייפתר בקרוב. בראיון עמו שהתפרסם אתמול (שישי) באתר האמריקאי " The Daily Beast", ציין הבמאי והתסריטאי היהודי־אמריקאי כי בתחילת הסכסוך שני הצדדים לא היו 'נחמדים', וזה מה שהוביל למצב הטראגי הנוכחי, והביע תקווה כי בסופו של דבר הסכסוך בין הישראלים לפלסטינים ייפתר.

אלן, שבשבוע הבא עתיד סרטו החדש "קסם לאור ירח" לצאת לבתי הקולנוע בארצות הברית, נשאל בראיון, בין היתר, מה דעתו על המצב הנוכחי במזרח התיכון. "כשהייתי בן 21 אמרו לי 'השלום בין הערבים לישראלים נמצא מעבר לפינה. אצל הדור הבא, הנוכחי, יש הרבה מרירות, אבל עם הזמן יצמחו דורות חדשים והם יהיו יותר בשלום זה עם זה'", אמר אלן. "(אבל כך) זה יימשך ויימשך, ובסופו של דבר כלום לא ישתנה. המצב נותר טראגי ונורא, והמנהיגים בישראל ובעולם הערבי אינם מסוגלים להגיע להסכם. זה דבר נוראי, טראגי. חיים של אנשים חפים מפשע נגדעים על ימין ועל שמאל, וזה מצב איום ונורא שבסופו של דבר צריך להיפתר. אבל אני אומר זאת מבלי לדעת שכך אכן יהיה. אני מקווה שזה יקרה, אבל כרגע נראה שאין איש, באף אחד מהצדדים, שמוכן לכך או מסוגל לעשות זאת".

וודי אלן. עוד בניו יורק הוא היה סקפטיצילום: REUTERS

הבמאי הניו יורקי התייחס בדבריו גם להיסטוריה של הסכסוך. "אבל אני מרגיש שהערבים לא היו מאוד נחמדים בהתחלה, וזו היתה בעיה גדולה", אמר. "היהודים בדיוק יצאו ממלחמה נוראית, שבה מיליונים מביניהם הושמדו ונרדפו ברחבי אירופה, ואז ניתנה להם חלקת האדמה הקטנטנה הזאת במדבר. אם הערבים היו אומרים 'תראו, אנחנו יודעים מה עבר עליכם, קחו את חלקת האדמה הקטנה הזאת ונהיה כולנו חברים ונעזור לכם', ואם היהודים היו באים כשפניהם לשלום – אבל זה לא קרה. הם לא היו 'נחמדים' בעניין הזה, וזה יצר בעיות ולאורך השנים שני הצדדים עשו טעויות. היו טעויות בהסברה, טעויות ממשיות, וכך נוצר מעגל נוראי, נוראי, של ניהול לא נכון וחוסר אמון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ