סרטו החדש של עמוס גיתאי, "צילי", יוצג בפסטיבל ונציה

הסרט נבחר כחלק מהבחירה הרשמית של הפסטיבל האיטלקי היוקרתי ויוצג בו במסגרת אירוע מיוחד

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

"צילי", סרטו החדש של עמוס גיתאי, יוצג בפסטיבל ונציה הקרוב שייפתח ב-27 באוגוסט. הסרט נבחר כחלק מהבחירה הרשמית של הפסטיבל האיטלקי היוקרתי ויוצג בו במסגרת אירוע מיוחד. בכך עולה לשלושה מספר הסרטים הישראליים שיוצגו בוונציה, לצד "מיתה טובה" של שרון מימון וטל גרניט שיוצג במסגרת "Venice Days" ו"וילה תומא" הישראלי פלסטיני בבימויה של סוהא עראף, שיוקרן במסגרת "שבוע המבקרים".

סרטו של גיתאי מבוסס על הנובלה של אהרן אפלפלד "הכותונת והפסים", ומספר על צילי, נערה המסתתרת ביער ליד טשרנוביץ בזמן מלחמת העולם השנייה, לאחר שכל משפחתה נשלחה למחנות. היא קובעת את מקום מושבה ביער, וכשהיא פוגשת בצעיר יהודי הוא עובר לגור אתה. ואולם, באחד הימים הוא יוצא לחפש מזון בכפר סמוך, ואינו חוזר לעולם. בסרט משחקים שרה אדלר, משי אולינקי, ליא קניג (קול בלבד) ואדם צקמן, והוא דובר יידיש, אוקראינית, גרמנית, הונגרית ורומנית.

מתוך הסרט "צילי"צילום: גיורא ביח / עמוס גיתאי

סרט הפתיחה של פסטיבל ונציה יהיה השנה "בירדמן", סרטו החדש של הבמאי המקסיקני אלחנדרו גונזלס איניאריטו ("בבל"). הנהלת הפסטיבל תחשוף מחר (חמישי) את רשימת הסרטים שיוצגו במסגרת הבחירה הרשמית, כולל סרטי התחרות המרכזית שסרטיה יתמודדו על פרס אריה הזהב.

גיתאי. על פי נובלה של אהרן אפלפלדצילום: אבשלום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ